Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

ROING INSTAL SRL

CUI 36270102J8/1411/2016

MOLIDULUI, bl. B, ap. 24, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 347 mii lei, profit net 128 mii lei, 1 angajați.

Despre ROING INSTAL SRL

ROING INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 2016 cu numărul J8/1411/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36270102, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 347 mii lei (+23% față de 2024), un profit net de 128 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 236 mii lei la 347 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 august 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
36270102
Nr. Registrul Comerțului
J8/1411/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 iulie 2016
EUID
ROONRC.J8/1411/2016
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 21.08.2017

TVA la încasare
Da

din 01.04.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
347 mii lei

+23% față de 2024

Profit net
128 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
417 mii lei
Datorii
200 mii lei
Active totale
617 mii lei
Marjă netă
36,8%
Cifră / angajat
347 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 141.798 lei; profit net 27.614 lei20162017: cifra de afaceri 349.817 lei; profit net 197.514 lei20172018: cifra de afaceri 228.467 lei; profit net 68.544 lei20182019: cifra de afaceri 279.654 lei; profit net 1.734 lei20192020: cifra de afaceri 242.993 lei; profit net 60.881 lei20202021: cifra de afaceri 235.667 lei; pierdere netă 109.345 lei20212022: cifra de afaceri 732.125 lei; profit net 64.205 lei20222023: cifra de afaceri 228.251 lei; profit net 48.656 lei20232024: cifra de afaceri 282.178 lei; profit net 51.373 lei20242025: cifra de afaceri 346.789 lei; profit net 127.626 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă142 mii350 mii228 mii280 mii243 mii236 mii732 mii228 mii282 mii347 mii
Venituri totale142 mii350 mii228 mii280 mii243 mii236 mii732 mii228 mii282 mii347 mii
Cheltuieli totale110 mii145 mii158 mii275 mii180 mii343 mii662 mii177 mii228 mii213 mii
Profit / pierdere brută32 mii205 mii71 mii4.53163 mii-107 mii70 mii51 mii54 mii133 mii
Profit / pierdere netă28 mii198 mii69 mii1.73461 mii-109 mii64 mii49 mii51 mii128 mii
Număr mediu de angajați—223332211
Active imobilizate———3.56213 mii15 mii14 mii175 mii171 mii168 mii
Active circulante29 mii266 mii348 mii402 mii412 mii223 mii298 mii196 mii273 mii449 mii
din care stocuri——————69 mii—0126 mii
creanțe3.86914 mii13 mii14 mii80 mii150 mii155 mii156 mii110 mii173 mii
casa și conturi la bănci25 mii252 mii334 mii388 mii331 mii73 mii74 mii40 mii163 mii150 mii
Datorii1.51441 mii54 mii110 mii116 mii113 mii122 mii133 mii155 mii200 mii
Capitaluri proprii28 mii225 mii294 mii296 mii308 mii125 mii189 mii238 mii289 mii417 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 272 din 719 în județul Brașov și locul 6.261 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Întrebări frecvente despre ROING INSTAL SRL

Care este CUI-ul firmei ROING INSTAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROING INSTAL SRL este 36270102, iar codul de TVA este RO36270102. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/1411/2016, iar codul EUID este ROONRC.J8/1411/2016.

Unde are sediul ROING INSTAL SRL?

Sediul social al firmei ROING INSTAL SRL este în MOLIDULUI, bl. B, ap. 24, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROING INSTAL SRL?

Activitatea principală a firmei ROING INSTAL SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROING INSTAL SRL?

ROING INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROING INSTAL SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROING INSTAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ROING INSTAL SRL?

În 2025, ROING INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 347 mii lei și un profit net de 128 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROING INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da. ROING INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 august 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează