ROFAROM SRL
Str. REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE, sc. B, ap. 1, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 8,3 mil lei, profit net 1,6 mil lei, 6 angajați.
Despre ROFAROM SRL
ROFAROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 1992 cu numărul J1992000703195 și codul unic de înregistrare (CUI) 516231, cu sediul în Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4664). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,3 mil lei (-27% față de 2024), un profit net de 1,6 mil lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 7,9 mil lei la 8,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 516231
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000703195
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000703195
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,3 mil lei
- Profit net
- 1,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 2,4 mil lei
- Datorii
- 5,4 mil lei
- Active totale
- 7,8 mil lei
- Marjă netă
- 19,6%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 69% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,4 mil | 5,3 mil | 9,1 mil | 8,3 mil | 5,5 mil | 7,9 mil | 14,2 mil | 10 mil | 11,3 mil | 8,3 mil |
| Venituri totale | 7,4 mil | 5,3 mil | 9,1 mil | 8,3 mil | 5,5 mil | 7,9 mil | 14,2 mil | 10,1 mil | 11,4 mil | 8,4 mil |
| Cheltuieli totale | 6,3 mil | 4,8 mil | 7,9 mil | 7,1 mil | 5,2 mil | 6,5 mil | 11,7 mil | 8,5 mil | 8,2 mil | 6,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 1 mil | 515 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 351 mii | 1,3 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | 3,2 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 869 mii | 433 mii | 961 mii | 969 mii | 293 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 2,7 mil | 1,6 mil |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 | 6 | 5 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 546 mii | 574 mii | 878 mii | 847 mii | 767 mii | 826 mii | 996 mii | 747 mii | 604 mii | 628 mii |
| Active circulante | 5,8 mil | 3,5 mil | 4,5 mil | 4,9 mil | 4,6 mil | 6,5 mil | 5,9 mil | 6,9 mil | 7,7 mil | 7,2 mil |
| din care stocuri | 834 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2,8 mil |
| creanțe | 4,1 mil | 1,6 mil | 2 mil | 2,4 mil | 802 mii | 2,5 mil | 1,5 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 822 mii | 754 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 981 mii | 2,7 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli în avans | 6.994 | 9.368 | 2.413 | 14 mii | 38 mii | 4.076 | 19 mii | 0 | — | — |
| Datorii | 3,3 mil | 982 mii | 1 mil | 540 mii | 194 mii | 606 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 4,7 mil | 5,4 mil |
| Venituri în avans | 410 mii | 68 mii | 296 mii | 155 mii | 2.167 | 948 mii | 174 mii | 43 mii | 74 mii | 6.325 |
| Provizioane | 30 mii | 10 mii | 52 mii | 86 mii | 31 mii | 105 mii | 27 mii | 66 mii | 0 | — |
| Capitaluri proprii | 2,6 mil | 3 mil | 4 mil | 5 mil | 5,1 mil | 5,7 mil | 5,2 mil | 5,9 mil | 3,6 mil | 2,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 16 în județul Harghita și locul 315 din 1.420 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul Harghita
- PETERS COOLING S.R.L. · Gheorgheni13,7 mil lei · 5 ang.
- PROFILAXIS PUMP AND CONTROL SRL · Vlăhița4,2 mil lei · 3 ang.
- BORGER AQUATECH SRL · Dănești2,1 mil lei · 1 ang.
- MENTOR SRL · Gheorgheni2 mil lei · 2 ang.
- KOZ-SERVICE SRL · Miercurea Ciuc1,9 mil lei · 3 ang.
- TMC LEMN INVEST SRL · Platonești (com. Sărmaș)1,8 mil lei · 5 ang.
- LEMNCUT SOLUTIONS SRL · Odorheiu Secuiesc1,6 mil lei · 2 ang.
- AZKO-VENDING SRL · Miercurea Ciuc1,4 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre ROFAROM SRL
Care este CUI-ul firmei ROFAROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROFAROM SRL este 516231, iar codul de TVA este RO516231. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000703195, iar codul EUID este ROONRC.J1992000703195.
Unde are sediul ROFAROM SRL?
Sediul social al firmei ROFAROM SRL este în Str. REVOLUTIEI DIN DECEMBRIE, sc. B, ap. 1, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROFAROM SRL?
Activitatea principală a firmei ROFAROM SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4664. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROFAROM SRL?
ROFAROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROFAROM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 673). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROFAROM SRL?
În 2025, ROFAROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,3 mil lei și un profit net de 1,6 mil lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROFAROM SRL plătitoare de TVA?
Da. ROFAROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.