ROCORS PLACO SRL
Sat Sudiți, Comuna Poșta Cîlnău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 401 mii lei, profit net 58 mii lei, 3 angajați.
Despre ROCORS PLACO SRL
ROCORS PLACO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2010 cu numărul J10/621/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27452393, cu sediul în Sudiți (com. Poșta Cîlnău), județul Buzău. Activitatea principală este „Lucrări de pardosire și placare a pereților” (cod CAEN 4333). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 401 mii lei (-6% față de 2024), un profit net de 58 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 212 mii lei la 401 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 octombrie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27452393
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/621/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 octombrie 2010
- EUID
- ROONRC.J10/621/2010
- Cod poștal
- 127489
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 04.10.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 401 mii lei
- Profit net
- 58 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 445 mii lei
- Datorii
- 21 mii lei
- Active totale
- 466 mii lei
- Marjă netă
- 14,6%
- Cifră / angajat
- 134 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 27 mii | 32 mii | 23 mii | — | — | 212 mii | 703 mii | 372 mii | 429 mii | 401 mii |
| Venituri totale | 27 mii | 32 mii | 23 mii | 0 | 0 | 212 mii | 703 mii | 372 mii | 429 mii | 402 mii |
| Cheltuieli totale | 13 mii | 72 | 1.301 | — | — | 46 mii | 616 mii | 321 mii | 332 mii | 336 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 32 mii | 21 mii | 0 | 0 | 166 mii | 87 mii | 51 mii | 97 mii | 66 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 31 mii | 21 mii | 0 | 0 | 162 mii | 80 mii | 47 mii | 89 mii | 58 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | — | — | — | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 | 3.788 |
| Active circulante | 179 mii | 211 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 282 mii | 265 mii | 334 mii | 404 mii | 462 mii |
| din care stocuri | 3.520 | 3.520 | 3.520 | 3.520 | 3.520 | 4.248 | 4.248 | 4.343 | — | — |
| creanțe | 150 mii | 182 mii | 164 mii | 164 mii | 164 mii | 200 mii | 169 mii | 252 mii | 84 mii | 72 mii |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 26 mii | 33 mii | 33 mii | 33 mii | 78 mii | 91 mii | 77 mii | 320 mii | 390 mii |
| Datorii | 126 mii | 126 mii | 95 mii | 95 mii | 95 mii | 16 mii | 18 mii | 41 mii | 21 mii | 21 mii |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 88 mii | 109 mii | 109 mii | 109 mii | 270 mii | 250 mii | 297 mii | 386 mii | 445 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 27 în județul Buzău și locul 650 din 2.147 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților.
Firme similare din județul Buzău
- TOTAL RENOV BUILDING S.R.L. · Balaia (com. Smeeni)467 mii lei · 3 ang.
- ARK IMPACTPOINT S.R.L. · Muscel (oraș Patârlagele)449 mii lei · 3 ang.
- FINISĂRI CONSTRUCT SRL · Buzău448 mii lei · 5 ang.
- NICOLA BNF CARTONGESSO S.R.L. · Rușețu358 mii lei · 1 ang.
- DAVALE STE NEDCOM S.R.L. · Cochirleanca350 mii lei · 1 ang.
- PCR NICOLAE CONSTRUCT S.R.L. · Buzău255 mii lei · 1 ang.
- DREPOX S.R.L. · Valea Nucului (com. Berca)246 mii lei · 0 ang.
- GRES MONT S.R.L. · Corbu (com. Glodeanu-Siliștea)181 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2752/256/202418.03.2024
validare poprire ds.exec.3108/2015 al BEJ Menaef Cristian
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4333 – Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre ROCORS PLACO SRL
Care este CUI-ul firmei ROCORS PLACO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROCORS PLACO SRL este 27452393, iar codul de TVA este RO27452393. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/621/2010, iar codul EUID este ROONRC.J10/621/2010.
Unde are sediul ROCORS PLACO SRL?
Sediul social al firmei ROCORS PLACO SRL este în Sat Sudiți, Comuna Poșta Cîlnău, Buzău, Sudiți (com. Poșta Cîlnău), județul Buzău, cod poștal 127489, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROCORS PLACO SRL?
Activitatea principală a firmei ROCORS PLACO SRL este „Lucrări de pardosire și placare a pereților”, cod CAEN 4333. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROCORS PLACO SRL?
ROCORS PLACO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROCORS PLACO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 703). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROCORS PLACO SRL?
În 2025, ROCORS PLACO SRL a raportat o cifră de afaceri de 401 mii lei și un profit net de 58 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROCORS PLACO SRL plătitoare de TVA?
Da. ROCORS PLACO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 octombrie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.