ROCADA SRL
Str. PIETEI, Loc. Darabani, Oraș Darabani, Botoșani
În 2024: cifra de afaceri 838 mii lei, pierdere netă 77 mii lei, 6 angajați.
Despre ROCADA SRL
ROCADA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 1998 cu numărul J1998000183070 și codul unic de înregistrare (CUI) 10536589, cu sediul în Darabani, județul Botoșani. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 28 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 838 mii lei (+19% față de 2023), o pierdere netă de 77 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 106 mii lei la 838 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 10536589
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000183070
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 mai 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000183070
- Cod poștal
- 715100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.09.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Darabani
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 838 mii lei
- Pierdere netă
- 77 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 158 mii lei
- Datorii
- 361 mii lei
- Active totale
- 520 mii lei
- Marjă netă
- -9,2%
- Cifră / angajat
- 140 mii lei
+19% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 25 mii | 85 mii | 137 mii | 106 mii | 165 mii | 389 mii | 705 mii | 838 mii |
| Venituri totale | 25 mii | 85 mii | 137 mii | 106 mii | 165 mii | 389 mii | 814 mii | 840 mii |
| Cheltuieli totale | 66 mii | 106 mii | 119 mii | 72 mii | 75 mii | 207 mii | 798 mii | 891 mii |
| Profit / pierdere brută | -41 mii | -21 mii | 19 mii | 35 mii | 90 mii | 183 mii | 16 mii | -52 mii |
| Profit / pierdere netă | -42 mii | -22 mii | 17 mii | 33 mii | 89 mii | 179 mii | 9.541 | -77 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 3 | 2 | 5 | 7 | 6 |
| Active imobilizate | 18 mii | 18 mii | 18 mii | 27 mii | 27 mii | 27 mii | 39 mii | 197 mii |
| Active circulante | 46 mii | 39 mii | 71 mii | 71 mii | 157 mii | 800 mii | 282 mii | 323 mii |
| din care stocuri | 30 mii | 32 mii | 31 mii | 65 mii | 93 mii | 797 mii | 201 mii | 135 mii |
| creanțe | 16 mii | 0 | — | — | 12 mii | — | 33 mii | 34 mii |
| casa și conturi la bănci | 307 | 7.007 | 40 mii | 6.216 | 51 mii | 3.216 | 47 mii | 154 mii |
| Datorii | 66 mii | 73 mii | 28 mii | 38 mii | 34 mii | 166 mii | 86 mii | 361 mii |
| Capitaluri proprii | -1.067 | -16 mii | 61 mii | 60 mii | 150 mii | 661 mii | 235 mii | 158 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 48 din 105 în județul Botoșani și locul 4.423 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Botoșani
- IANYS BUSINESS SRL · Dorohoi1 mil lei · 5 ang.
- ȘORODOC ANDY PIZZA S.R.L. · Joldești (com. Vorona)918 mii lei · 4 ang.
- IACOBS-COM SRL · Darabani916 mii lei · 6 ang.
- CANTOR SRL · Botoșani909 mii lei · 4 ang.
- LEM-CLUB SRL · Flămânzi864 mii lei · 2 ang.
- DELICIOSS BHC RESTAURANT S.R.L. · Ștefănești810 mii lei · 7 ang.
- ARHIS-REZ S.R.L. · Flămânzi795 mii lei · 1 ang.
- SAVEUR DE PROVENCE S.R.L. · Botoșani702 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Întrebări frecvente despre ROCADA SRL
Care este CUI-ul firmei ROCADA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROCADA SRL este 10536589, iar codul de TVA este RO10536589. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000183070, iar codul EUID este ROONRC.J1998000183070.
Unde are sediul ROCADA SRL?
Sediul social al firmei ROCADA SRL este în Str. PIETEI, Loc. Darabani, Oraș Darabani, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 715100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROCADA SRL?
Activitatea principală a firmei ROCADA SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROCADA SRL?
ROCADA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROCADA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 297). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROCADA SRL?
În 2024, ROCADA SRL a raportat o cifră de afaceri de 838 mii lei și o pierdere netă de 77 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROCADA SRL plătitoare de TVA?
Da. ROCADA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.