Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

ROCADA SERV SRL

CUI 7730770J1995000564261

PRINCIPALĂ, Sat Sântana De Mureș, Comuna Sântana De Mureș, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 812 mii lei, 10 angajați.

Despre ROCADA SERV SRL

ROCADA SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 1995 cu numărul J1995000564261 și codul unic de înregistrare (CUI) 7730770, cu sediul în Sântana De Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-26% față de 2024), un profit net de 812 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,4 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1997.

Date de identificare

CUI
7730770
Nr. Registrul Comerțului
J1995000564261
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 august 1995
EUID
ROONRC.J1995000564261
Cod poștal
547565

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,4 mil lei

-26% față de 2024

Profit net
812 mii lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
2 mil lei
Datorii
409 mii lei
Active totale
2,4 mil lei
Marjă netă
34%
Cifră / angajat
239 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 5.038.354 lei; profit net 478.485 lei20162017: cifra de afaceri 5.406.065 lei; profit net 117.101 lei20172018: cifra de afaceri 5.069.072 lei; profit net 101.639 lei20182019: cifra de afaceri 5.227.584 lei; profit net 18.897 lei20192020: cifra de afaceri 3.437.590 lei; profit net 3.485 lei20202021: cifra de afaceri 3.423.132 lei; profit net 343.943 lei20212022: cifra de afaceri 4.596.464 lei; pierdere netă 330.923 lei20222023: cifra de afaceri 4.184.681 lei; profit net 564.033 lei20232024: cifra de afaceri 3.240.808 lei; profit net 30.475 lei20242025: cifra de afaceri 2.386.003 lei; profit net 811.920 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5 mil5,4 mil5,1 mil5,2 mil3,4 mil3,4 mil4,6 mil4,2 mil3,2 mil2,4 mil
Venituri totale5,4 mil5,6 mil5,2 mil5,5 mil3,6 mil3,6 mil6,7 mil4,4 mil3,3 mil3,3 mil
Cheltuieli totale4,8 mil5,4 mil5,1 mil5,5 mil3,6 mil3,2 mil7 mil3,8 mil3,3 mil2,4 mil
Profit / pierdere brută578 mii148 mii137 mii52 mii20 mii379 mii-278 mii678 mii37 mii947 mii
Profit / pierdere netă478 mii117 mii102 mii19 mii3.485344 mii-331 mii564 mii30 mii812 mii
Număr mediu de angajați33292726181315171410
Active imobilizate3,2 mil3,3 mil3,5 mil3 mil2,9 mil2,5 mil715 mii952 mii872 mii1,7 mil
Active circulante3 mil2,6 mil2,8 mil2,3 mil2,3 mil2,5 mil1,5 mil1,2 mil1 mil684 mii
din care stocuri46 mii192 mii334 mii41 mii117 mii30 mii155 mii131 mii161 mii120 mii
creanțe2,3 mil2,3 mil2,3 mil2 mil2,1 mil2,2 mil771 mii784 mii607 mii338 mii
casa și conturi la bănci691 mii113 mii168 mii264 mii92 mii321 mii564 mii311 mii272 mii227 mii
Cheltuieli în avans77 mii85 mii81 mii75 mii51 mii29 mii31 mii28 mii13 mii24 mii
Datorii2,1 mil1,8 mil2 mil880 mii1 mil860 mii1,3 mil720 mii442 mii409 mii
Venituri în avans————————100—
Capitaluri proprii4,1 mil4,2 mil4,3 mil4,5 mil4,2 mil4,1 mil945 mii1,5 mil1,5 mil2 mil
din care capital subscris vărsat50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 123 din 788 în județul Mureș și locul 5.251 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 17 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 509/1371/2015/a11513.07.2026

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 1747/85/2015/a8429.06.2026

    contestaţie contestaţie la raport şi plan de distribuire

    Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 509/1371/2015/a11517.02.2026

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor PV nr. 259/09.02.2026 publicat în BPI nr. 3835/12.02.2026

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 509/1371/2015/a11305.09.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 1747/85/2015/a8312.05.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 509/1371/2015/a11424.04.2025

    contestaţie creanţe

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 509/1371/2015/a11214.03.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 509/1371/2015/a11418.12.2024

    contestaţie creanţe Împotriva tabelului definitiv consolidat publicat în BPI nr. 22311/10.12.2024

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 509/1371/2015/a11310.12.2024

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 509/1371/2015/a11206.11.2024

    contestare raport şi plan de distribuire sume nr. 1 publicat în BPI nr. 18605/22.10.2024

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre ROCADA SERV SRL

Care este CUI-ul firmei ROCADA SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROCADA SERV SRL este 7730770, iar codul de TVA este RO7730770. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000564261, iar codul EUID este ROONRC.J1995000564261.

Unde are sediul ROCADA SERV SRL?

Sediul social al firmei ROCADA SERV SRL este în PRINCIPALĂ, Sat Sântana De Mureș, Comuna Sântana De Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547565, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROCADA SERV SRL?

Activitatea principală a firmei ROCADA SERV SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROCADA SERV SRL?

ROCADA SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROCADA SERV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 997). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROCADA SERV SRL?

În 2025, ROCADA SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 812 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROCADA SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. ROCADA SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează