ROANLUCTO SRL
RÂMNICU SĂRAT, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 485 mii lei, profit net 49 mii lei, 4 angajați.
Despre ROANLUCTO SRL
ROANLUCTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2012 cu numărul J2012000608092 și codul unic de înregistrare (CUI) 30764859, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 485 mii lei (+71% față de 2024), un profit net de 49 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 48 mii lei la 485 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 30764859
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000608092
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000608092
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 11.10.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 485 mii lei
- Profit net
- 49 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -499 mii lei
- Datorii
- 575 mii lei
- Active totale
- 76 mii lei
- Marjă netă
- 10,2%
- Cifră / angajat
- 121 mii lei
+71% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (756%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 212 mii | 142 mii | 179 mii | 160 mii | 79 mii | 48 mii | 170 mii | 264 mii | 283 mii | 485 mii |
| Venituri totale | 212 mii | 142 mii | 179 mii | 160 mii | 83 mii | 48 mii | 170 mii | 264 mii | 295 mii | 529 mii |
| Cheltuieli totale | 184 mii | 171 mii | 220 mii | 183 mii | 108 mii | 124 mii | 192 mii | 313 mii | 312 mii | 465 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | -29 mii | -41 mii | -23 mii | -24 mii | -76 mii | -23 mii | -49 mii | -17 mii | 64 mii |
| Profit / pierdere netă | 24 mii | -32 mii | -43 mii | -24 mii | -25 mii | -76 mii | -24 mii | -52 mii | -25 mii | 49 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | 3 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 5.624 | 3.589 | 1.906 | 510 | 39 | — | — | — | — | 8.265 |
| Active circulante | 5.731 | 5.764 | 4.386 | 16 mii | 16 mii | 9.294 | 22 mii | 26 mii | 20 mii | 68 mii |
| din care stocuri | 1.776 | 72 | 451 | 568 | 2.664 | 974 | 5.475 | 11 mii | 2.675 | 4.922 |
| creanțe | 3.615 | 3.691 | 3.862 | 11 mii | 5.553 | 5.820 | 6.598 | 7.146 | 9.931 | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 340 | 2.001 | 73 | 4.366 | 7.734 | 2.500 | 9.668 | 7.882 | 7.760 | 47 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 72 | 72 | 86 | 86 | 86 | — | — | — | — |
| Datorii | 258 mii | 288 mii | 328 mii | 362 mii | 387 mii | 457 mii | 493 mii | 550 mii | 569 mii | 575 mii |
| Venituri în avans | — | — | 300 | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -247 mii | -279 mii | -322 mii | -346 mii | -371 mii | -447 mii | -472 mii | -524 mii | -549 mii | -499 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 61 din 113 în județul Brăila și locul 5.626 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Brăila
- FLYBRICK S.R.L. · Baldovinești (com. Vădeni)504 mii lei · 1 ang.
- VECHEA CASĂ VALAHĂ SRL · Mircea Vodă480 mii lei · 3 ang.
- AYLEX S.R.L. · Ianca475 mii lei · 4 ang.
- AUTOKLA PLAZA SRL · Brăila474 mii lei · 1 ang.
- LOCAL FOODBAR S.R.L. · Brăila450 mii lei · 3 ang.
- HANUL MUCHIEI SRL · Muchea (com. Silistea)442 mii lei · 4 ang.
- IULANDRIMIH S.R.L. · Brăila431 mii lei · 3 ang.
- SMASHED FOOD S.R.L. · Chiscani419 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Întrebări frecvente despre ROANLUCTO SRL
Care este CUI-ul firmei ROANLUCTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROANLUCTO SRL este 30764859, iar codul de TVA este RO30764859. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000608092, iar codul EUID este ROONRC.J2012000608092.
Unde are sediul ROANLUCTO SRL?
Sediul social al firmei ROANLUCTO SRL este în RÂMNICU SĂRAT, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROANLUCTO SRL?
Activitatea principală a firmei ROANLUCTO SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROANLUCTO SRL?
ROANLUCTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROANLUCTO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 986). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROANLUCTO SRL?
În 2025, ROANLUCTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 485 mii lei și un profit net de 49 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROANLUCTO SRL plătitoare de TVA?
Da. ROANLUCTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 octombrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.