RO CRISTO SRL
CEHEI, Loc. Șimleu Silvaniei, Oraș Șimleu Silvaniei, Sălaj
În 2025: cifra de afaceri 841 mii lei, profit net 102 mii lei, 1 angajați.
Despre RO CRISTO SRL
RO CRISTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 1999 cu numărul J1999000109316 și codul unic de înregistrare (CUI) 11947981, cu sediul în Șimleu Silvaniei, județul Sălaj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc” (cod CAEN 4649). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 841 mii lei (-24% față de 2024), un profit net de 102 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,8 mil lei la 841 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 11947981
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000109316
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iunie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000109316
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.01.2001
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 841 mii lei
- Profit net
- 102 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 274 mii lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 12,1%
- Cifră / angajat
- 841 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 841 mii |
| Venituri totale | 1,2 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 841 mii |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 911 mii | 726 mii |
| Profit / pierdere brută | -79 mii | 271 mii | 372 mii | 425 mii | 102 mii | 272 mii | 279 mii | 169 mii | 197 mii | 116 mii |
| Profit / pierdere netă | -79 mii | 251 mii | 346 mii | 400 mii | 92 mii | 254 mii | 266 mii | 158 mii | 169 mii | 102 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 386 mii | 382 mii | 406 mii | 139 mii | 131 mii | 123 mii | 116 mii | 133 mii | 128 mii | 122 mii |
| Active circulante | 437 mii | 748 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 159 mii | 286 mii | 277 mii | 359 mii | 192 mii | 260 mii | 272 mii | 309 mii | 255 mii | 331 mii |
| creanțe | 267 mii | 459 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 3.298 | 5.042 | 13 mii | 2.276 | 22 mii | 69 mii | 23 mii | 147 mii | 42 mii |
| Datorii | 1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 950 mii | 563 mii | 420 mii | 279 mii | 243 mii | 239 mii | 274 mii |
| Capitaluri proprii | -202 mii | 49 mii | 395 mii | 796 mii | 888 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 6 în județul Sălaj și locul 755 din 1.493 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc.
Firme similare din județul Sălaj
- GYM INVEST SRL · Zalău14,3 mil lei · 38 ang.
- FORMAXSTORE S.R.L. · Zalău4,4 mil lei · 6 ang.
- PAGICOM SRL · Zalău3 mil lei · 16 ang.
- ROYAL COMPANY SRL · Bocșa552 mii lei · 0 ang.
- GOLDFRAME SRL · Șimleu Silvaniei538 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4649 – Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre RO CRISTO SRL
Care este CUI-ul firmei RO CRISTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RO CRISTO SRL este 11947981, iar codul de TVA este RO11947981. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000109316, iar codul EUID este ROONRC.J1999000109316.
Unde are sediul RO CRISTO SRL?
Sediul social al firmei RO CRISTO SRL este în CEHEI, Loc. Șimleu Silvaniei, Oraș Șimleu Silvaniei, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RO CRISTO SRL?
Activitatea principală a firmei RO CRISTO SRL este „Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc”, cod CAEN 4649. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RO CRISTO SRL?
RO CRISTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iunie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RO CRISTO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7457 *** 137). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RO CRISTO SRL?
În 2025, RO CRISTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 841 mii lei și un profit net de 102 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RO CRISTO SRL plătitoare de TVA?
Da. RO CRISTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.