RISI VLADENI SRL
Sat Murani, Comuna Pișchia, Timiș
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 8,6 mil lei, pierdere netă 1,5 mil lei, 8 angajați.
Despre RISI VLADENI SRL
RISI VLADENI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2017 cu numărul J2017009503405 și codul unic de înregistrare (CUI) 37775316, cu sediul în Murani (com. Pișchia), județul Timiș. Activitatea principală este „Cultivarea orezului” (cod CAEN 0112). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,6 mil lei (-27% față de 2024), o pierdere netă de 1,5 mil lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,3 mil lei la 8,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 ianuarie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 37775316
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017009503405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017009503405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 18.01.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,6 mil lei
- Pierdere netă
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- -17,5 mil lei
- Datorii
- 26,7 mil lei
- Active totale
- 9,1 mil lei
- Marjă netă
- -17,9%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (292%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | — | 7,5 mil | 6,8 mil | 4,3 mil | 12,1 mil | 11 mil | 11,7 mil | 8,6 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 8,3 mil | 9,2 mil | 5,4 mil | 11,5 mil | 11,4 mil | 12,3 mil | 9,6 mil |
| Cheltuieli totale | 6.254 | 30 mii | 9,3 mil | 8,8 mil | 10,5 mil | 10,9 mil | 18,6 mil | 16,4 mil | 11,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -6.254 | -30 mii | -1 mil | 424 mii | -5,2 mil | 556 mii | -7,2 mil | -4 mil | -1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | -6.254 | -30 mii | -1,1 mil | 424 mii | -5,2 mil | 556 mii | -7,2 mil | -4 mil | -1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | 1 | 1 | 5 | 8 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | — | 93 mii | 4,1 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 1,8 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | -80 | 18 mii | 6 mil | 8,8 mil | 2,3 mil | 6,7 mil | 9,2 mil | 11,8 mil | 7,8 mil |
| din care stocuri | — | — | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 5,2 mil | 914 mii | 1,6 mil |
| creanțe | — | 5.508 | 4 mil | 7 mil | 435 mii | 5,4 mil | 3,7 mil | 10,8 mil | 5,9 mil |
| casa și conturi la bănci | -80 | 12 mii | 793 mii | 33 mii | 245 mii | 8.711 | 257 mii | 65 mii | 226 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 23 mii | 1.741 | 249 | — |
| Datorii | 5.974 | 146 mii | 11,3 mil | 13,4 mil | 11,3 mil | 15,1 mil | 24,5 mil | 29,6 mil | 26,7 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | 7.314 | 14 mii |
| Capitaluri proprii | -6.054 | -36 mii | -1,1 mil | -668 mii | -5,3 mil | -4,8 mil | -12 mil | -16 mil | -17,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Timiș și locul 2 din 5 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0112 – Cultivarea orezului.
Firme similare din județul Timiș
- RISI ROMUNO SRL · Murani (com. Pișchia)21,9 mil lei · 30 ang.
- VAN DAMME ENDIVES SRL · Biled768 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0112 – Cultivarea orezului
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0112 Cultivarea orezului
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre RISI VLADENI SRL
Care este CUI-ul firmei RISI VLADENI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RISI VLADENI SRL este 37775316, iar codul de TVA este RO37775316. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017009503405, iar codul EUID este ROONRC.J2017009503405.
Unde are sediul RISI VLADENI SRL?
Sediul social al firmei RISI VLADENI SRL este în Sat Murani, Comuna Pișchia, Timiș, Murani (com. Pișchia), județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RISI VLADENI SRL?
Activitatea principală a firmei RISI VLADENI SRL este „Cultivarea orezului”, cod CAEN 0112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RISI VLADENI SRL?
RISI VLADENI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RISI VLADENI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7232 *** 281). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RISI VLADENI SRL?
În 2025, RISI VLADENI SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,6 mil lei și o pierdere netă de 1,5 mil lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RISI VLADENI SRL plătitoare de TVA?
Da. RISI VLADENI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 ianuarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.