RINELTRANS SRL
Com. Golesti, Sat Aldești, Comuna Golești, Vâlcea
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 120 mii lei, 7 angajați.
Despre RINELTRANS SRL
RINELTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 1997 cu numărul J1997000604381 și codul unic de înregistrare (CUI) 10226715, cu sediul în Aldești (com. Golești), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (-21% față de 2024), un profit net de 120 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 862 mii lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 10226715
- Nr. Registrul Comerțului
- J1997000604381
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 octombrie 1997
- EUID
- ROONRC.J1997000604381
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.07.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 120 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 748 mii lei
- Active totale
- 2,8 mil lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 315 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 530 mii | 541 mii | 439 mii | 550 mii | 392 mii | 862 mii | 851 mii | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 530 mii | 541 mii | 439 mii | 567 mii | 442 mii | 862 mii | 968 mii | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 323 mii | 403 mii | 403 mii | 446 mii | 348 mii | 592 mii | 789 mii | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 208 mii | 138 mii | 36 mii | 121 mii | 94 mii | 270 mii | 179 mii | 636 mii | 959 mii | 147 mii |
| Profit / pierdere netă | 207 mii | 133 mii | 32 mii | 116 mii | 90 mii | 261 mii | 171 mii | 613 mii | 813 mii | 120 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 11 | 6 | 7 | 6 | 6 | 7 | 7 | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 104 mii | 175 mii | 198 mii | 237 mii | 284 mii | 279 mii | 311 mii | 625 mii | 657 mii | 810 mii |
| Active circulante | 529 mii | 295 mii | 187 mii | 261 mii | 274 mii | 562 mii | 347 mii | 769 mii | 1,8 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 26 mii | 10 mii | 24 mii | 37 mii | 9.998 | 24 mii | 28 mii | 29 mii | 53 mii | 30 mii |
| creanțe | 19 mii | 28 mii | 156 mii | 20 mii | 227 mii | 47 mii | 163 mii | 349 mii | 728 mii | 729 mii |
| casa și conturi la bănci | 484 mii | 256 mii | 7.331 | 203 mii | 37 mii | 490 mii | 156 mii | 391 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli în avans | 1.040 | 1.040 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 444 mii | 150 mii | 53 mii | 50 mii | 20 mii | 69 mii | 116 mii | 239 mii | 502 mii | 748 mii |
| Capitaluri proprii | 190 mii | 321 mii | 332 mii | 448 mii | 537 mii | 772 mii | 542 mii | 1,2 mil | 2 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 | 2.900 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 170 în județul Vâlcea și locul 2.325 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Vâlcea
- CITY CENTER VIBES S.R.L. · Drăgășani2,3 mil lei · 16 ang.
- ANDRA COTTAGE S.R.L. · Horezu2,2 mil lei · 10 ang.
- MARKET IMPACT SRL · Râmnicu Vâlcea2,2 mil lei · 11 ang.
- MARKET O & F SRL · Râmnicu Vâlcea2,2 mil lei · 12 ang.
- ALICE ȘI AIDA S.R.L. · Slătioara2,1 mil lei · 9 ang.
- ALFAROM PRODUCTION SRL · Drăgășani2,1 mil lei · 14 ang.
- CINECITTA SRL · Gura Văii (com. Bujoreni)1,9 mil lei · 13 ang.
- COZIANA SRL · Călimănești1,9 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre RINELTRANS SRL
Care este CUI-ul firmei RINELTRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RINELTRANS SRL este 10226715, iar codul de TVA este RO10226715. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000604381, iar codul EUID este ROONRC.J1997000604381.
Unde are sediul RINELTRANS SRL?
Sediul social al firmei RINELTRANS SRL este în Com. Golesti, Sat Aldești, Comuna Golești, Vâlcea, Aldești (com. Golești), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RINELTRANS SRL?
Activitatea principală a firmei RINELTRANS SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RINELTRANS SRL?
RINELTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 1997, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RINELTRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 504). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RINELTRANS SRL?
În 2025, RINELTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 120 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RINELTRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. RINELTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.