RINDEX SERV SRL
Sos. PANDURI, bl. P10, et. 1, ap. 8, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 270 mii lei, profit net 97 mii lei.
Despre RINDEX SERV SRL
RINDEX SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 1996 cu numărul J1996007993401 și codul unic de înregistrare (CUI) 8843646, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 270 mii lei (+105% față de 2024), un profit net de 97 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 50 mii lei la 270 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 8843646
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996007993401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 septembrie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996007993401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 10.10.1996
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 270 mii lei
- Profit net
- 97 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 910 mii lei
- Datorii
- 256 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 36%
+105% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 22% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 216 mii | 367 mii | 84 mii | 146 mii | 66 mii | 50 mii | 42 mii | 86 mii | 132 mii | 270 mii |
| Venituri totale | 216 mii | 371 mii | 91 mii | 146 mii | 67 mii | 57 mii | 46 mii | 88 mii | 132 mii | 270 mii |
| Cheltuieli totale | 89 mii | 268 mii | 65 mii | 67 mii | 44 mii | 63 mii | 73 mii | 70 mii | 95 mii | 154 mii |
| Profit / pierdere brută | 127 mii | 103 mii | 26 mii | 79 mii | 23 mii | -5.851 | -27 mii | 19 mii | 37 mii | 116 mii |
| Profit / pierdere netă | 120 mii | 92 mii | 23 mii | 74 mii | 21 mii | -7.336 | -28 mii | 14 mii | 29 mii | 97 mii |
| Active circulante | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 235 mii | 125 mii | 116 mii | 119 mii | 121 mii | 119 mii | 119 mii | 122 mii | 119 mii | 119 mii |
| creanțe | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3 mil | 3 mil | 940 mii | 940 mii | 887 mii | 913 mii | 999 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.511 | 83 mii | 4.748 | 10 mii | 8.994 | 920 mii | 93 mii | 30 mii | 28 mii | 47 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 965 |
| Datorii | 922 mii | 692 mii | 573 mii | 213 mii | 197 mii | 54 mii | 176 mii | 49 mii | 41 mii | 256 mii |
| Capitaluri proprii | 2,7 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 1,9 mil | 976 mii | 990 mii | 1 mil | 910 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 836 din 1.503 în județul București și locul 3.297 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Firme similare din județul București
- ACTION FIX S.R.L. · București Sector 3271 mii lei · 1 ang.
- RIM CONCEPT LINE SRL · București Sector 3271 mii lei · 0 ang.
- FAST BUSINESS SERVICES SRL · București Sector 6270 mii lei · 0 ang.
- MAT GROUP TIME SRL · București Sector 3270 mii lei · 1 ang.
- TNR AUTO SOLUTION S.R.L. · București Sector 6269 mii lei · 1 ang.
- PORT CONSTRUCȚII INTEGRATE S.R.L. · București Sector 3268 mii lei · 0 ang.
- NEXTGEN PHARMA TRADING S.R.L. · București Sector 1267 mii lei · 0 ang.
- GERATERM S.R.L. · București Sector 4267 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre RINDEX SERV SRL
Care este CUI-ul firmei RINDEX SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RINDEX SERV SRL este 8843646, iar codul de TVA este RO8843646. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996007993401, iar codul EUID este ROONRC.J1996007993401.
Unde are sediul RINDEX SERV SRL?
Sediul social al firmei RINDEX SERV SRL este în Sos. PANDURI, bl. P10, et. 1, ap. 8, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RINDEX SERV SRL?
Activitatea principală a firmei RINDEX SERV SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RINDEX SERV SRL?
RINDEX SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RINDEX SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 668). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RINDEX SERV SRL?
În 2025, RINDEX SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 270 mii lei și un profit net de 97 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RINDEX SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. RINDEX SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.