Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA14 ani pe piață

RINAPACK SRL

CUI 29769151J2012000217087

HĂLCHIULUI, Municipiul Codlea, Brașov

A primit finanțare publică (6 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 39,1 mil lei, profit net 2,2 mil lei, 30 angajați.

Despre RINAPACK SRL

RINAPACK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2012 cu numărul J2012000217087 și codul unic de înregistrare (CUI) 29769151, cu sediul în Codlea, județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.” (cod CAEN 2829). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 39,1 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 2,2 mil lei și 30 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 17,6 mil lei la 39,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2012.

Date de identificare

CUI
29769151
Nr. Registrul Comerțului
J2012000217087
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 februarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000217087
Cod poștal
505100

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.03.2012

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
39,1 mil lei

+29% față de 2024

Profit net
2,2 mil lei
Angajați (medie)
30
Capitaluri proprii
7,5 mil lei
Datorii
12,5 mil lei
Active totale
21 mil lei
Marjă netă
5,5%
Cifră / angajat
1,3 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil40 mil2016: cifra de afaceri 7.030.873 lei; profit net 180.727 lei20162017: cifra de afaceri 8.859.353 lei; profit net 671.335 lei20172018: cifra de afaceri 11.946.308 lei; profit net 897.977 lei20182019: cifra de afaceri 13.156.308 lei; profit net 698.805 lei20192020: cifra de afaceri 14.124.557 lei; profit net 653.216 lei20202021: cifra de afaceri 17.635.546 lei; profit net 465.066 lei20212022: cifra de afaceri 22.428.920 lei; profit net 1.352.752 lei20222023: cifra de afaceri 21.011.439 lei; profit net 1.084.615 lei20232024: cifra de afaceri 30.398.633 lei; profit net 1.316.738 lei20242025: cifra de afaceri 39.076.940 lei; profit net 2.167.164 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă7 mil8,9 mil11,9 mil13,2 mil14,1 mil17,6 mil22,4 mil21 mil30,4 mil39,1 mil
Venituri totale7,4 mil8,9 mil12,3 mil13,7 mil15,9 mil16,5 mil23,3 mil21,4 mil30,9 mil39,7 mil
Cheltuieli totale7,2 mil8,1 mil11,2 mil12,9 mil15,2 mil16 mil21,8 mil20,2 mil29,4 mil37,3 mil
Profit / pierdere brută212 mii785 mii1,1 mil813 mii756 mii531 mii1,5 mil1,2 mil1,5 mil2,4 mil
Profit / pierdere netă181 mii671 mii898 mii699 mii653 mii465 mii1,4 mil1,1 mil1,3 mil2,2 mil
Număr mediu de angajați9121215172122272830
Active imobilizate652 mii804 mii1,1 mil3,1 mil3,7 mil3,6 mil4,3 mil4,2 mil4,7 mil6,5 mil
Active circulante3,8 mil4,4 mil7,2 mil8 mil7,9 mil8,6 mil10,3 mil13,4 mil23,9 mil14,4 mil
din care stocuri1,4 mil1,8 mil2,2 mil3,3 mil4,4 mil4,1 mil5,5 mil6,1 mil12,2 mil7,7 mil
creanțe2 mil2 mil4,8 mil4,3 mil3 mil4,2 mil3,9 mil5,6 mil6,5 mil6,2 mil
casa și conturi la bănci432 mii650 mii250 mii330 mii414 mii221 mii983 mii1,7 mil5,2 mil536 mii
Cheltuieli în avans24 mii—3.500————2.2889.9170
Datorii3,9 mil4,2 mil4,5 mil6,7 mil6,7 mil6,8 mil7,9 mil10 mil19,7 mil12,5 mil
Venituri în avans——1,8 mil1,8 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,5 mil1,3 mil1 mil
Capitaluri proprii597 mii1 mil1,9 mil2,6 mil3,3 mil3,8 mil5,1 mil6,2 mil7,5 mil7,5 mil
din care capital subscris vărsat20020020020020010 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 8 în județul Brașov și locul 10 din 145 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2829 – Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a..

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 260/93/2020/a1107.04.2023

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 1236/197/202231.08.2022

    pretenţii

    Tribunalul Brasov · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Reclamant

  • 1236/197/202225.01.2022

    pretenţii

    Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2829 – Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.

  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 2612 Fabricarea altor componente electronice
  • 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
  • 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
  • 2830 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Întrebări frecvente despre RINAPACK SRL

Care este CUI-ul firmei RINAPACK SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RINAPACK SRL este 29769151, iar codul de TVA este RO29769151. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000217087, iar codul EUID este ROONRC.J2012000217087.

Unde are sediul RINAPACK SRL?

Sediul social al firmei RINAPACK SRL este în HĂLCHIULUI, Municipiul Codlea, Brașov, județul Brașov, cod poștal 505100, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RINAPACK SRL?

Activitatea principală a firmei RINAPACK SRL este „Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.”, cod CAEN 2829. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RINAPACK SRL?

RINAPACK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RINAPACK SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 995). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RINAPACK SRL?

În 2025, RINAPACK SRL a raportat o cifră de afaceri de 39,1 mil lei și un profit net de 2,2 mil lei, cu 30 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RINAPACK SRL plătitoare de TVA?

Da. RINAPACK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează