Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

RIMAROD SRL

CUI 23562423J2008000317397

Sat Râmniceni, Comuna Măicănești, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 4,6 mil lei, profit net 562 mii lei, 4 angajați.

Despre RIMAROD SRL

RIMAROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2008 cu numărul J2008000317397 și codul unic de înregistrare (CUI) 23562423, cu sediul în Râmniceni (com. Măicănești), județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei (+57% față de 2024), un profit net de 562 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 384 mii lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2010.

Date de identificare

CUI
23562423
Nr. Registrul Comerțului
J2008000317397
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 martie 2008
EUID
ROONRC.J2008000317397
Cod poștal
627192

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.2010

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,6 mil lei

+57% față de 2024

Profit net
562 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
944 mii lei
Datorii
1,6 mil lei
Active totale
2,6 mil lei
Marjă netă
12,4%
Cifră / angajat
1,1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 63% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 174.505 lei; profit net 14.065 lei20162017: cifra de afaceri 131.531 lei; profit net 13.196 lei20172018: cifra de afaceri 270.027 lei; profit net 60.639 lei20182019: cifra de afaceri 203.256 lei; profit net 32.370 lei20192020: cifra de afaceri 223.377 lei; profit net 3.617 lei20202021: cifra de afaceri 383.776 lei; pierdere netă 56.784 lei20212022: cifra de afaceri 766.715 lei; profit net 83.388 lei20222023: cifra de afaceri 1.083.861 lei; profit net 50.691 lei20232024: cifra de afaceri 2.902.939 lei; profit net 159.057 lei20242025: cifra de afaceri 4.552.588 lei; profit net 562.330 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă175 mii132 mii270 mii203 mii223 mii384 mii767 mii1,1 mil2,9 mil4,6 mil
Venituri totale179 mii137 mii280 mii226 mii242 mii422 mii851 mii1,1 mil2,9 mil4,6 mil
Cheltuieli totale160 mii120 mii211 mii187 mii235 mii474 mii761 mii1 mil2,7 mil4 mil
Profit / pierdere brută19 mii17 mii69 mii39 mii7.674-53 mii91 mii59 mii234 mii599 mii
Profit / pierdere netă14 mii13 mii61 mii32 mii3.617-57 mii83 mii51 mii159 mii562 mii
Număr mediu de angajați————122224
Active imobilizate————————238 mii464 mii
Active circulante111 mii161 mii216 mii377 mii508 mii660 mii1.000 mii1,5 mil1,5 mil2,1 mil
din care stocuri58 mii72 mii97 mii294 mii412 mii556 mii835 mii1,3 mil1,4 mil2,1 mil
creanțe9.98515 mii20 mii49 mii50 mii78 mii155 mii137 mii118 mii104 mii
casa și conturi la bănci43 mii74 mii99 mii34 mii46 mii26 mii9.34864 mii33 mii-89 mii
Datorii141 mii178 mii172 mii300 mii375 mii583 mii818 mii1,3 mil1,4 mil1,6 mil
Capitaluri proprii-30 mii-17 mii44 mii76 mii134 mii77 mii182 mii232 mii381 mii944 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 102 în județul Vrancea și locul 946 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.

Firme similare din județul Vrancea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre RIMAROD SRL

Care este CUI-ul firmei RIMAROD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIMAROD SRL este 23562423, iar codul de TVA este RO23562423. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000317397, iar codul EUID este ROONRC.J2008000317397.

Unde are sediul RIMAROD SRL?

Sediul social al firmei RIMAROD SRL este în Sat Râmniceni, Comuna Măicănești, Vrancea, Râmniceni (com. Măicănești), județul Vrancea, cod poștal 627192, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RIMAROD SRL?

Activitatea principală a firmei RIMAROD SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RIMAROD SRL?

RIMAROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RIMAROD SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 763). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RIMAROD SRL?

În 2025, RIMAROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și un profit net de 562 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RIMAROD SRL plătitoare de TVA?

Da. RIMAROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează