RILANDI SOFT SRL
CĂLĂȚELE, Sat Călățele, Comuna Călățele, Cluj
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 9,1 mil lei, profit net 663 mii lei, 37 angajați.
Despre RILANDI SOFT SRL
RILANDI SOFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2003 cu numărul J2003001858124 și codul unic de înregistrare (CUI) 15578500, cu sediul în Călățele, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte activități de tipărire n.c.a.” (cod CAEN 1812). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,1 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 663 mii lei și 37 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,7 mil lei la 9,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15578500
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001858124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iulie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001858124
- Cod poștal
- 407135
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 10.07.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,1 mil lei
- Profit net
- 663 mii lei
- Angajați (medie)
- 37
- Capitaluri proprii
- 6,1 mil lei
- Datorii
- 7,2 mil lei
- Active totale
- 13,3 mil lei
- Marjă netă
- 7,2%
- Cifră / angajat
- 247 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,9 mil | 4,7 mil | 5,3 mil | 5,7 mil | 4,1 mil | 4,7 mil | 6,6 mil | 8,8 mil | 8,8 mil | 9,1 mil |
| Venituri totale | 3,9 mil | 4,7 mil | 5,4 mil | 5,8 mil | 4,1 mil | 4,7 mil | 6,7 mil | 9 mil | 8,9 mil | 9,2 mil |
| Cheltuieli totale | 3,6 mil | 4,3 mil | 5,3 mil | 5,7 mil | 4 mil | 4,2 mil | 5,2 mil | 7,7 mil | 7,3 mil | 8,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 354 mii | 423 mii | 110 mii | 141 mii | 141 mii | 556 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 780 mii |
| Profit / pierdere netă | 280 mii | 365 mii | 91 mii | 110 mii | 119 mii | 513 mii | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 663 mii |
| Număr mediu de angajați | 36 | 38 | 40 | 42 | 34 | 29 | 31 | 36 | 39 | 37 |
| Active imobilizate | 1 mil | 986 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 951 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 3,9 mil |
| Active circulante | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 5,6 mil | 7,2 mil | 11,4 mil | 9,4 mil |
| din care stocuri | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 5,3 mil | 7,4 mil | 8,5 mil |
| creanțe | 181 mii | 377 mii | 299 mii | 296 mii | 174 mii | -472 mii | 844 mii | 1 mil | 3,4 mil | 889 mii |
| casa și conturi la bănci | 70 mii | 22 mii | 223 mii | 353 mii | 447 mii | 97 mii | 240 mii | 894 mii | 644 mii | — |
| Datorii | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 6,7 mil | 7,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | — |
| Capitaluri proprii | 366 mii | 731 mii | 823 mii | 933 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 3 mil | 4 mil | 5,4 mil | 6,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 140 în județul Cluj și locul 73 din 2.276 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a..
Firme similare din județul Cluj
- SEEN PRINT SRL · Cluj-Napoca12,8 mil lei · 31 ang.
- STICKERPRINTING EUROPE S.R.L. · Cluj-Napoca10,6 mil lei · 21 ang.
- MILENIUM MEDIA PRINT SRL · Florești7,1 mil lei · 13 ang.
- GOLDPAPER PROD SRL · Cluj-Napoca6,2 mil lei · 11 ang.
- STUDIO IMPRESS DESIGN SRL · Cluj-Napoca6 mil lei · 30 ang.
- VERNILL DESIGN NOW S.R.L. · Cluj-Napoca5,9 mil lei · 11 ang.
- PACKSOM PRODIMPEX SRL · Dej5,2 mil lei · 16 ang.
- CLICKSTOP SRL · Gherla4,9 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 475/1285/2025/a416.10.2025
contestaţie NP VIVO CJ SRL
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 475/1285/2025/a516.10.2025
contestaţie creanţe NOODLE PACK SRL
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 475/1285/2025/a315.10.2025
contestaţie HANUSEAC SAMUEL
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 475/1285/202522.07.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1477/320/202507.02.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1310 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
- 1320 Producția de țesături
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
- 1393 Fabricarea de covoare și mochete
- 1394 Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
- 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1811 Tipărirea ziarelor
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
- 5813 Activități de editare a ziarelor
- 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
- 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9003 Activități de creație artistică
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Întrebări frecvente despre RILANDI SOFT SRL
Care este CUI-ul firmei RILANDI SOFT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RILANDI SOFT SRL este 15578500, iar codul de TVA este RO15578500. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001858124, iar codul EUID este ROONRC.J2003001858124.
Unde are sediul RILANDI SOFT SRL?
Sediul social al firmei RILANDI SOFT SRL este în CĂLĂȚELE, Sat Călățele, Comuna Călățele, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407135, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RILANDI SOFT SRL?
Activitatea principală a firmei RILANDI SOFT SRL este „Alte activități de tipărire n.c.a.”, cod CAEN 1812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 73 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RILANDI SOFT SRL?
RILANDI SOFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iulie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RILANDI SOFT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RILANDI SOFT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Călățele sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RILANDI SOFT SRL?
În 2025, RILANDI SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,1 mil lei și un profit net de 663 mii lei, cu 37 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RILANDI SOFT SRL plătitoare de TVA?
Da. RILANDI SOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.