RIGCERT MS SRL
SCĂRLĂTESCU, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 4,4 mil lei, profit net 2,2 mil lei, 5 angajați.
Despre RIGCERT MS SRL
RIGCERT MS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2022 cu numărul J2022004615400 și codul unic de înregistrare (CUI) 37087902, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7499). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,4 mil lei (+20% față de 2024), un profit net de 2,2 mil lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 4,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 37087902
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022004615400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2022
- EUID
- ROONRC.J2022004615400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,4 mil lei
- Profit net
- 2,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 2,2 mil lei
- Datorii
- 397 mii lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- 50%
- Cifră / angajat
- 887 mii lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 214 mii | 992 mii | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 1,3 mil | 3,7 mil | 4,4 mil |
| Venituri totale | 215 mii | 993 mii | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 1,3 mil | 3,7 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli totale | 149 mii | 405 mii | 713 mii | 953 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 65 mii | 589 mii | 894 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 246 mii | 2,3 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 62 mii | 579 mii | 878 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 233 mii | 2 mil | 2,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 0 | 8.972 | 6.889 | 11 mii | 23 mii | 19 mii | 26 mii | 182 mii | 142 mii |
| Active circulante | 76 mii | 629 mii | 941 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 447 mii | 2,3 mil | 2,5 mil |
| creanțe | 4.877 | 24 mii | 85 mii | 192 mii | 118 mii | 1,3 mil | 103 mii | 320 mii | 1,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 71 mii | 605 mii | 856 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 551 mii | 344 mii | 2 mil | 723 mii |
| Datorii | 13 mii | 41 mii | 70 mii | 179 mii | 315 mii | 656 mii | 240 mii | 514 mii | 397 mii |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 597 mii | 878 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 234 mii | 2 mil | 2,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 836 în județul București și locul 65 din 3.233 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a..
Firme similare din județul București
- VERTERY S.R.L. · București Sector 15,1 mil lei · 1 ang.
- EOS CONCEPT SOLUTIONS SRL · București Sector 15 mil lei · 6 ang.
- VF GLOBAL SERVICES ROM SRL · București Sector 14,3 mil lei · 5 ang.
- ARIFA GRUP SRL · București Sector 64 mil lei · 12 ang.
- ENERGY & ECO CONCEPT SRL · București Sector 34 mil lei · 2 ang.
- TNP GLOBAL & PARTNERS SRL · București Sector 63,9 mil lei · 9 ang.
- BLOOM PROJECT MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 23,7 mil lei · 1 ang.
- SORELI CONSULTING P M SRL · București Sector 13,7 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7499 – Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre RIGCERT MS SRL
Care este CUI-ul firmei RIGCERT MS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIGCERT MS SRL este 37087902, iar codul de TVA este RO37087902. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022004615400, iar codul EUID este ROONRC.J2022004615400.
Unde are sediul RIGCERT MS SRL?
Sediul social al firmei RIGCERT MS SRL este în SCĂRLĂTESCU, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RIGCERT MS SRL?
Activitatea principală a firmei RIGCERT MS SRL este „Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.”, cod CAEN 7499. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RIGCERT MS SRL?
RIGCERT MS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RIGCERT MS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RIGCERT MS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RIGCERT MS SRL?
În 2025, RIGCERT MS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,4 mil lei și un profit net de 2,2 mil lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RIGCERT MS SRL plătitoare de TVA?
Da. RIGCERT MS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.