RIC ALPIN CONSTRUCT SRL
Stadionului, sc. III, et. II, ap. 16, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 137 mii lei, 2 angajați.
Despre RIC ALPIN CONSTRUCT SRL
RIC ALPIN CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2012 cu numărul J12/3187/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30954462, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 137 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 797 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 30954462
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/3187/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 noiembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J12/3187/2012
- Cod poștal
- 407280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.11.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 137 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 5.194 lei
- Datorii
- 889 mii lei
- Active totale
- 895 mii lei
- Marjă netă
- 9,9%
- Cifră / angajat
- 696 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 218 mii | 176 mii | 436 mii | 595 mii | 317 mii | 797 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 218 mii | 176 mii | 449 mii | 616 mii | 465 mii | 837 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 93 mii | 153 mii | 289 mii | 407 mii | 451 mii | 575 mii | 812 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 125 mii | 23 mii | 160 mii | 209 mii | 14 mii | 261 mii | 329 mii | 199 mii | -151 mii | 166 mii |
| Profit / pierdere netă | 120 mii | 21 mii | 156 mii | 202 mii | 10 mii | 254 mii | 321 mii | 187 mii | -203 mii | 137 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 8.803 | 124 mii | 212 mii | 213 mii | 271 mii | 369 mii | 322 mii | 595 mii | 482 mii | 567 mii |
| Active circulante | 151 mii | 111 mii | 156 mii | 180 mii | 98 mii | 256 mii | 429 mii | 316 mii | 261 mii | 328 mii |
| din care stocuri | — | — | 0 | — | 39 mii | 476 | 30 mii | 9.844 | 0 | 23 mii |
| creanțe | 10 mii | 10 mii | 27 mii | 110 mii | 44 mii | 250 mii | 399 mii | 302 mii | 258 mii | 225 mii |
| casa și conturi la bănci | 141 mii | 100 mii | 129 mii | 69 mii | 15 mii | 5.853 | 414 | 3.914 | 3.325 | 80 mii |
| Datorii | 4.527 | 184 mii | 268 mii | 311 mii | 362 mii | 363 mii | 430 mii | 653 mii | 876 mii | 889 mii |
| Capitaluri proprii | 156 mii | 50 mii | 101 mii | 82 mii | 7.797 | 262 mii | 322 mii | 258 mii | -132 mii | 5.194 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 205 în județul Cluj și locul 587 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Cluj
- JT ADVENT SRL · Turda1,5 mil lei · 6 ang.
- HIDRO ADE SAN S.R.L. · Dej1,4 mil lei · 4 ang.
- YANNGO SRL · Apahida1,3 mil lei · 5 ang.
- BOGATEANA STEEL S.R.L. · Lita (com. Savadisla)1,3 mil lei · 10 ang.
- MATRO SRL · Gilău1,3 mil lei · 1 ang.
- IZOREF REFRACTORY LININGS S.R.L. · Cluj-Napoca1,3 mil lei · 12 ang.
- MR ELIT CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca1,3 mil lei · 5 ang.
- FINTAR CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca1,2 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
Întrebări frecvente despre RIC ALPIN CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei RIC ALPIN CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIC ALPIN CONSTRUCT SRL este 30954462, iar codul de TVA este RO30954462. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3187/2012, iar codul EUID este ROONRC.J12/3187/2012.
Unde are sediul RIC ALPIN CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei RIC ALPIN CONSTRUCT SRL este în Stadionului, sc. III, et. II, ap. 16, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RIC ALPIN CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei RIC ALPIN CONSTRUCT SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RIC ALPIN CONSTRUCT SRL?
RIC ALPIN CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RIC ALPIN CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RIC ALPIN CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Florești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RIC ALPIN CONSTRUCT SRL?
În 2025, RIC ALPIN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 137 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RIC ALPIN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. RIC ALPIN CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.