Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVAînființată anul acesta

RIAN TRANSLINE S.R.L.

CUI 52909080J2025087936006

Căminului, Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiș

În 2025: cifra de afaceri 8.294 lei, profit net 6.697 lei.

Despre RIAN TRANSLINE S.R.L.

RIAN TRANSLINE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 2025 cu numărul J2025087936006 și codul unic de înregistrare (CUI) 52909080, cu sediul în Carani (com. Sânandrei), județul Timiș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma este înființată de mai puțin de un an. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8.294 lei, un profit net de 6.697 lei. Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 noiembrie 2025.

Date de identificare

CUI
52909080
Nr. Registrul Comerțului
J2025087936006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 noiembrie 2025
EUID
ROONRC.J2025087936006
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.11.2025

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8.294 lei
Profit net
6.697 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
7.197 lei
Datorii
2.897 lei
Active totale
10 mii lei
Marjă netă
80,7%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă8.294
Venituri totale8.294
Cheltuieli totale370
Profit / pierdere brută7.924
Profit / pierdere netă6.697
Active circulante10 mii
creanțe9.529
casa și conturi la bănci565
Datorii2.897
Capitaluri proprii7.197
din care capital subscris vărsat500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.015 din 1.042 în județul Timiș și locul 34.468 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Timiș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă

Întrebări frecvente despre RIAN TRANSLINE S.R.L.

Care este CUI-ul firmei RIAN TRANSLINE S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIAN TRANSLINE S.R.L. este 52909080, iar codul de TVA este RO52909080. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025087936006, iar codul EUID este ROONRC.J2025087936006.

Unde are sediul RIAN TRANSLINE S.R.L.?

Sediul social al firmei RIAN TRANSLINE S.R.L. este în Căminului, Sat Carani, Comuna Sânandrei, Timiș, Carani (com. Sânandrei), județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RIAN TRANSLINE S.R.L.?

Activitatea principală a firmei RIAN TRANSLINE S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RIAN TRANSLINE S.R.L.?

RIAN TRANSLINE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 2025.

Cum pot contacta firma RIAN TRANSLINE S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RIAN TRANSLINE S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Carani (com. Sânandrei) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are RIAN TRANSLINE S.R.L.?

În 2025, RIAN TRANSLINE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.294 lei și un profit net de 6.697 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RIAN TRANSLINE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. RIAN TRANSLINE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 13 noiembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează