RIA AUTO TRANS SRL
ALEXANDRU CEL BUN, Loc. Hârlău, Oraș Hârlău, Iași
În 2025: cifra de afaceri 938 mii lei, profit net 257 mii lei, 2 angajați.
Despre RIA AUTO TRANS SRL
RIA AUTO TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2015 cu numărul J2015001959220 și codul unic de înregistrare (CUI) 35184151, cu sediul în Hârlău, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre” (cod CAEN 5221). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 938 mii lei (+85% față de 2024), un profit net de 257 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 276 mii lei la 938 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 35184151
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015001959220
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 octombrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015001959220
- Cod poștal
- 705100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.12.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârlău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 938 mii lei
- Profit net
- 257 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 427 mii lei
- Datorii
- 254 mii lei
- Active totale
- 681 mii lei
- Marjă netă
- 27,4%
- Cifră / angajat
- 469 mii lei
+85% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 122 mii | 88 mii | 119 mii | 197 mii | 217 mii | 276 mii | 401 mii | 491 mii | 506 mii | 938 mii |
| Venituri totale | 122 mii | 88 mii | 119 mii | 197 mii | 217 mii | 276 mii | 410 mii | 492 mii | 509 mii | 962 mii |
| Cheltuieli totale | 41 mii | 93 mii | 102 mii | 163 mii | 179 mii | 247 mii | 268 mii | 442 mii | 514 mii | 681 mii |
| Profit / pierdere brută | 81 mii | -4.576 | 17 mii | 34 mii | 38 mii | 29 mii | 143 mii | 49 mii | -4.681 | 282 mii |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | -6.770 | 13 mii | 28 mii | 32 mii | 27 mii | 139 mii | 45 mii | -14 mii | 257 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | — | — | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 3.117 | 10 mii | — | 18 mii | 135 mii | 112 mii | 294 mii |
| Active circulante | 80 mii | 9.460 | 13 mii | 41 mii | 52 mii | 57 mii | 141 mii | 250 mii | 268 mii | 370 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 2.521 | 8.108 | 2.029 |
| creanțe | 73 mii | 5.841 | 6.489 | 29 mii | 34 mii | 52 mii | 116 mii | 215 mii | 184 mii | 280 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.237 | 3.619 | 6.763 | 12 mii | 18 mii | 5.726 | 25 mii | 32 mii | 76 mii | 88 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 281 | 12 mii | 17 mii |
| Datorii | 2.295 | 16 mii | 6.661 | 15 mii | 1.996 | 30 mii | 20 mii | 201 mii | 223 mii | 254 mii |
| Capitaluri proprii | 77 mii | -6.462 | 6.591 | 29 mii | 60 mii | 27 mii | 139 mii | 184 mii | 170 mii | 427 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 31 în județul Iași și locul 202 din 1.126 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5221 – Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre.
Firme similare din județul Iași
- ASISTENȚĂ RUTIERĂ IAȘI S.R.L. · Iași364 mii lei · 1 ang.
- BEST AUTO PARCK S.R.L. · Iași307 mii lei · 2 ang.
- JAK ASSISTANCE S.R.L. · Muncelu De Sus (com. Mogoșești-Siret)300 mii lei · 1 ang.
- EUROVOYAGE SRL · Iași296 mii lei · 2 ang.
- BRAȚ DE FIER S.R.L. · Iași247 mii lei · 5 ang.
- CENTRAL COMPUTERS SRL · Iași220 mii lei · 2 ang.
- MB SOS SRL · Scanteia (com. Scânteia)217 mii lei · 1 ang.
- BFV SPEDITION SRL · Târgu Frumos192 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 38793/245/202614.09.2026
pretenţii
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 41011/299/202605.08.2026
pretenţii
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 39673/245/202405.09.2025
cerere de valoare redusă
Tribunalul Iasi · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 12046/245/202517.04.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 11760/245/202515.04.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 39673/245/202415.11.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5221 – Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre RIA AUTO TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei RIA AUTO TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIA AUTO TRANS SRL este 35184151, iar codul de TVA este RO35184151. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015001959220, iar codul EUID este ROONRC.J2015001959220.
Unde are sediul RIA AUTO TRANS SRL?
Sediul social al firmei RIA AUTO TRANS SRL este în ALEXANDRU CEL BUN, Loc. Hârlău, Oraș Hârlău, Iași, județul Iași, cod poștal 705100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RIA AUTO TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei RIA AUTO TRANS SRL este „Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre”, cod CAEN 5221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RIA AUTO TRANS SRL?
RIA AUTO TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RIA AUTO TRANS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 050). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RIA AUTO TRANS SRL?
În 2025, RIA AUTO TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 938 mii lei și un profit net de 257 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RIA AUTO TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. RIA AUTO TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.