RETETELE VALERICAI SRL
DOROBANȚI 1, bl. 29/1, et. 2, ap. 12, Municipiul Buzău, Buzău
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 115 mii lei, pierdere netă 35 mii lei, 1 angajați.
Despre RETETELE VALERICAI SRL
RETETELE VALERICAI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2017 cu numărul J10/742/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37745897, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 115 mii lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 35 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 125 mii lei la 115 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37745897
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/742/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J10/742/2017
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 115 mii lei
- Pierdere netă
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -669 mii lei
- Datorii
- 646 mii lei
- Active totale
- -23 mii lei
- Marjă netă
- -30,8%
- Cifră / angajat
- 115 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii fără active raportate. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 96 mii | 164 mii | 119 mii | 125 mii | 203 mii | 187 mii | 128 mii | 115 mii |
| Venituri totale | 283 mii | 237 mii | 218 mii | 222 mii | 220 mii | 201 mii | 140 mii | 116 mii |
| Cheltuieli totale | 397 mii | 460 mii | 373 mii | 341 mii | 296 mii | 217 mii | 170 mii | 150 mii |
| Profit / pierdere brută | -114 mii | -223 mii | -156 mii | -119 mii | -76 mii | -16 mii | -30 mii | -34 mii |
| Profit / pierdere netă | -115 mii | -225 mii | -157 mii | -120 mii | -78 mii | -18 mii | -31 mii | -35 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | — | — | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 111 mii | 88 mii | 66 mii | 45 mii | 26 mii | 13 mii | 999 | — |
| Active circulante | 11 mii | -69 mii | -58 mii | -26 mii | -80 mii | -72 mii | -13 mii | -23 mii |
| din care stocuri | 6.028 | -74 mii | -64 mii | -43 mii | -100 mii | -102 mii | 14 mii | 14 mii |
| creanțe | 682 | 2.673 | 3.713 | 11 mii | 9.067 | 12 mii | -32 mii | -40 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.856 | 2.600 | 2.240 | 5.649 | 10 mii | 18 mii | 5.075 | 3.115 |
| Datorii | 134 mii | 279 mii | 446 mii | 598 mii | 620 mii | 648 mii | 621 mii | 646 mii |
| Venituri în avans | 109 mii | 87 mii | 66 mii | 45 mii | 27 mii | 13 mii | 999 | — |
| Capitaluri proprii | -121 mii | -346 mii | -504 mii | -623 mii | -702 mii | -719 mii | -634 mii | -669 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 86 din 127 în județul Buzău și locul 4.424 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul Buzău
- COSBO SOUND ONE SRL · Buzău128 mii lei · 0 ang.
- PRĂJITURILE ADINEI S.R.L. · Pietrosu (com. Costești)126 mii lei · 1 ang.
- MARES MAD PANIFICATIE S.R.L. · Buzău124 mii lei · 2 ang.
- GERIOMAR FOOD EXPERT S.R.L. · Greceanca (com. Breaza)113 mii lei · 1 ang.
- COMERCIAL COSMIN SRL · Râmnicu Sărat109 mii lei · 2 ang.
- PRIMOPAN FELICI SRL · Greceanca (com. Breaza)101 mii lei · 1 ang.
- ENEMY 2005 SRL · Râmnicu Sărat101 mii lei · 0 ang.
- BYK CĂTUZY S.R.L. · Vernești100 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8272/211/2021*23.03.2023
pretenţii REJUDECARE
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre RETETELE VALERICAI SRL
Care este CUI-ul firmei RETETELE VALERICAI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RETETELE VALERICAI SRL este 37745897. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/742/2017, iar codul EUID este ROONRC.J10/742/2017.
Unde are sediul RETETELE VALERICAI SRL?
Sediul social al firmei RETETELE VALERICAI SRL este în DOROBANȚI 1, bl. 29/1, et. 2, ap. 12, Municipiul Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RETETELE VALERICAI SRL?
Activitatea principală a firmei RETETELE VALERICAI SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RETETELE VALERICAI SRL?
RETETELE VALERICAI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RETETELE VALERICAI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 468). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RETETELE VALERICAI SRL?
În 2025, RETETELE VALERICAI SRL a raportat o cifră de afaceri de 115 mii lei și o pierdere netă de 35 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RETETELE VALERICAI SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, RETETELE VALERICAI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Buzău
- Firme cu CAEN 1071 din județul Buzău
- CAEN 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- Top firme din județul Buzău
- Top firme cu CAEN 1071
- Firme noi din județul Buzău
- Beneficiari de fonduri din județul Buzău
- Compară RETETELE VALERICAI SRL cu alte firme