Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

RESURSE SOFT SRL

CUI 20766712J08/204/2007

B-dul Muncii, bl. E 14, ap. 32, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 812 mii lei, profit net 133 mii lei, 3 angajați.

Despre RESURSE SOFT SRL

RESURSE SOFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2007 cu numărul J08/204/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 20766712, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de editare a altor produse software” (cod CAEN 5829). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 812 mii lei (-36% față de 2024), un profit net de 133 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 935 mii lei la 812 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
20766712
Nr. Registrul Comerțului
J08/204/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 ianuarie 2007
EUID
ROONRC.J08/204/2007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 30.01.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
812 mii lei

-36% față de 2024

Profit net
133 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
134 mii lei
Datorii
329 mii lei
Active totale
462 mii lei
Marjă netă
16,4%
Cifră / angajat
271 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 36% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 183.424 lei; profit net 123.854 lei20162017: cifra de afaceri 289.452 lei; profit net 243.345 lei20172018: cifra de afaceri 238.982 lei; profit net 181.796 lei20182019: cifra de afaceri 274.507 lei; profit net 156.005 lei20192020: cifra de afaceri 408.708 lei; profit net 180.362 lei20202021: cifra de afaceri 935.490 lei; profit net 212.200 lei20212022: cifra de afaceri 1.076.978 lei; profit net 372.906 lei20222023: cifra de afaceri 1.667.985 lei; profit net 656.279 lei20232024: cifra de afaceri 1.266.926 lei; profit net 628.010 lei20242025: cifra de afaceri 811.947 lei; profit net 133.337 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă183 mii289 mii239 mii275 mii409 mii935 mii1,1 mil1,7 mil1,3 mil812 mii
Venituri totale183 mii289 mii239 mii275 mii409 mii936 mii1,1 mil1,7 mil1,3 mil812 mii
Cheltuieli totale56 mii43 mii55 mii116 mii225 mii716 mii695 mii998 mii601 mii655 mii
Profit / pierdere brută127 mii246 mii184 mii158 mii184 mii220 mii382 mii671 mii666 mii157 mii
Profit / pierdere netă124 mii243 mii182 mii156 mii180 mii212 mii373 mii656 mii628 mii133 mii
Număr mediu de angajați2112467633
Active imobilizate4.3392.432867215130 mii119 mii300 mii215 mii130 mii44 mii
Active circulante167 mii284 mii244 mii247 mii358 mii304 mii382 mii895 mii815 mii418 mii
din care stocuri——————29 mii32 mii32 mii113 mii
creanțe166 mii283 mii233 mii198 mii266 mii280 mii280 mii811 mii765 mii282 mii
casa și conturi la bănci1.72975311 mii50 mii92 mii24 mii74 mii52 mii18 mii23 mii
Datorii48 mii42 mii62 mii91 mii307 mii211 mii310 mii453 mii316 mii329 mii
Capitaluri proprii124 mii244 mii182 mii156 mii181 mii212 mii373 mii657 mii628 mii134 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 12 din 45 în județul Brașov și locul 270 din 909 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5829 – Activități de editare a altor produse software.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5829 – Activități de editare a altor produse software

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre RESURSE SOFT SRL

Care este CUI-ul firmei RESURSE SOFT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RESURSE SOFT SRL este 20766712, iar codul de TVA este RO20766712. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/204/2007, iar codul EUID este ROONRC.J08/204/2007.

Unde are sediul RESURSE SOFT SRL?

Sediul social al firmei RESURSE SOFT SRL este în B-dul Muncii, bl. E 14, ap. 32, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RESURSE SOFT SRL?

Activitatea principală a firmei RESURSE SOFT SRL este „Activități de editare a altor produse software”, cod CAEN 5829.

Când a fost înființată RESURSE SOFT SRL?

RESURSE SOFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RESURSE SOFT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 121). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RESURSE SOFT SRL?

În 2025, RESURSE SOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 812 mii lei și un profit net de 133 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RESURSE SOFT SRL plătitoare de TVA?

Da. RESURSE SOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează