RESPECT CONSTRUCT SRL
CARIEREI, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 30 mii lei, profit net 408 mii lei, 3 angajați.
Despre RESPECT CONSTRUCT SRL
RESPECT CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2013 cu numărul J2013001296086 și codul unic de înregistrare (CUI) 32187242, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 30 mii lei (-94% față de 2024), un profit net de 408 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 5,1 mil lei la 30 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32187242
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013001296086
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 august 2013
- EUID
- ROONRC.J2013001296086
- Cod poștal
- 500046
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.10.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 30 mii lei
- Profit net
- 408 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 5,7 mil lei
- Datorii
- 690 mii lei
- Active totale
- 7,5 mil lei
- Marjă netă
- 1.362,4%
- Cifră / angajat
- 9.990 lei
-94% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 94% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,2 mil | 4,5 mil | 2,8 mil | 4,6 mil | 653 mii | 5,1 mil | 42 mii | 239 mii | 511 mii | 30 mii |
| Venituri totale | 5,2 mil | 4,5 mil | 2,8 mil | 4,8 mil | 803 mii | 5,2 mil | 135 mii | 603 mii | 2 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 3,2 mil | 3,3 mil | 2,2 mil | 3,5 mil | 1,4 mil | 3,8 mil | 623 mii | 606 mii | 1,4 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 2 mil | 1,3 mil | 603 mii | 1,3 mil | -585 mii | 1,4 mil | -489 mii | -3.149 | 567 mii | 470 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,7 mil | 1,1 mil | 576 mii | 1,3 mil | -585 mii | 1,3 mil | -489 mii | -3.149 | 543 mii | 408 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 2 | 6 | 11 | 8 | 7 | 4 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 1,3 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 4 mil | 3,3 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 2,5 mil | 2,1 mil |
| Active circulante | 3,2 mil | 2,2 mil | 3,5 mil | 2,4 mil | 3 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 3,4 mil | 5,3 mil |
| din care stocuri | 850 mii | 891 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 4,5 mil |
| creanțe | 2,2 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 992 mii | 1,1 mil | 582 mii |
| casa și conturi la bănci | 122 mii | 122 mii | 420 mii | 74 mii | 125 mii | 800 mii | 49 mii | 49 mii | 601 mii | 242 mii |
| Cheltuieli în avans | 63 mii | 246 mii | 906 mii | 159 mii | 355 mii | 196 mii | 204 mii | 69 mii | 69 mii | 68 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 462 mii | 1,3 mil | 941 mii | 806 mii | 203 mii | 1 mil | 1,2 mil | 647 mii | 690 mii |
| Venituri în avans | 573 mii | 325 mii | 2,2 mil | 905 mii | 1,7 mil | 527 mii | 158 mii | — | — | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 2,7 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 4,8 mil | 4,1 mil | 5,3 mil | 4,8 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 5,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 544 din 595 în județul Brașov și locul 13.098 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Brașov
- RELAX CABINS S.R.L. · Cristian32 mii lei · 0 ang.
- TIP 91 SRL · Brașov31 mii lei · 0 ang.
- IMOB DD PROJECT S.R.L. · Brașov30 mii lei · 0 ang.
- BOLEMIR INVEST S.R.L. · Brașov30 mii lei · 0 ang.
- CENTRU CAPITAL SRL · Brașov30 mii lei · 1 ang.
- BUTURE COMPANY S.R.L. · Brașov29 mii lei · 1 ang.
- DRĂGUȘURI SOCIETATE COOPERATIVĂ · Drăguș29 mii lei · 0 ang.
- B ART CAZARE S.R.L. · Brașov28 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Întrebări frecvente despre RESPECT CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei RESPECT CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RESPECT CONSTRUCT SRL este 32187242, iar codul de TVA este RO32187242. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013001296086, iar codul EUID este ROONRC.J2013001296086.
Unde are sediul RESPECT CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei RESPECT CONSTRUCT SRL este în CARIEREI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500046, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RESPECT CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei RESPECT CONSTRUCT SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 35 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RESPECT CONSTRUCT SRL?
RESPECT CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RESPECT CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0769 *** 443). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RESPECT CONSTRUCT SRL?
În 2025, RESPECT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 30 mii lei și un profit net de 408 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RESPECT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. RESPECT CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Brașov
- Firme cu CAEN 6820 din județul Brașov
- CAEN 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- Top firme din județul Brașov
- Top firme cu CAEN 6820
- Firme noi din județul Brașov
- Beneficiari de fonduri din județul Brașov
- Compară RESPECT CONSTRUCT SRL cu alte firme