REPLISTAR SRL
VASILE ALECSANDRI, Municipiul Adjud, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 159 mii lei, profit net 1.283 lei, 1 angajați.
Despre REPLISTAR SRL
REPLISTAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2014 cu numărul J2014000055393 și codul unic de înregistrare (CUI) 32738813, cu sediul în Adjud, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 159 mii lei (-32% față de 2024), un profit net de 1.283 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 183 mii lei la 159 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 32738813
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000055393
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 februarie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000055393
- Cod poștal
- 625100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.12.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Adjud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 159 mii lei
- Profit net
- 1.283 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 34 mii lei
- Datorii
- 14 mii lei
- Active totale
- 49 mii lei
- Marjă netă
- 0,8%
- Cifră / angajat
- 159 mii lei
-32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 288 mii | 227 mii | 210 mii | 240 mii | 159 mii | 183 mii | 185 mii | 207 mii | 234 mii | 159 mii |
| Venituri totale | 288 mii | 227 mii | 231 mii | 242 mii | 159 mii | 183 mii | 185 mii | 207 mii | 234 mii | 160 mii |
| Cheltuieli totale | 216 mii | 186 mii | 220 mii | 207 mii | 139 mii | 154 mii | 162 mii | 175 mii | 199 mii | 158 mii |
| Profit / pierdere brută | 72 mii | 41 mii | 11 mii | 34 mii | 20 mii | 29 mii | 23 mii | 33 mii | 34 mii | 1.632 |
| Profit / pierdere netă | 66 mii | 39 mii | 9.121 | 32 mii | 19 mii | 27 mii | 20 mii | 31 mii | 29 mii | 1.283 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 26 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 185 mii | 177 mii | 161 mii | 183 mii | 134 mii | 126 mii | 120 mii | 118 mii | 124 mii | 49 mii |
| din care stocuri | 156 mii | 158 mii | 149 mii | 134 mii | 110 mii | 88 mii | 104 mii | 112 mii | 105 mii | 17 mii |
| creanțe | 29 mii | 19 mii | 37 mii | 28 mii | 19 mii | 18 mii | 11 mii | 225 | 2.942 | 1.290 |
| casa și conturi la bănci | 673 | 452 | -25 mii | 22 mii | 4.472 | 20 mii | 4.877 | 5.197 | 16 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 300 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 102 mii | 147 mii | 126 mii | 117 mii | 48 mii | 40 mii | 49 mii | 41 mii | 44 mii | 14 mii |
| Capitaluri proprii | 83 mii | 56 mii | 35 mii | 67 mii | 86 mii | 86 mii | 71 mii | 77 mii | 80 mii | 34 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 84 din 154 în județul Vrancea și locul 6.134 din 10.463 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Vrancea
- LUCA VLADCOM SRL · Urechești177 mii lei · 1 ang.
- DECKER COM SRL · Focșani168 mii lei · 1 ang.
- MARKET INSTAL SRL · Focșani161 mii lei · 1 ang.
- DENY & MALL SRL · Panciu157 mii lei · 1 ang.
- AEDF AXA S.R.L. · Focșani147 mii lei · 0 ang.
- AUR IMPEX SRL · Dumitrești145 mii lei · 1 ang.
- PIELOMAR SRL · Hângulești (com. Vulturu)145 mii lei · 1 ang.
- CRISTI 2382 LEGENDARY BRANDS S.R.L. · Focșani143 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre REPLISTAR SRL
Care este CUI-ul firmei REPLISTAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REPLISTAR SRL este 32738813, iar codul de TVA este RO32738813. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000055393, iar codul EUID este ROONRC.J2014000055393.
Unde are sediul REPLISTAR SRL?
Sediul social al firmei REPLISTAR SRL este în VASILE ALECSANDRI, Municipiul Adjud, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 625100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REPLISTAR SRL?
Activitatea principală a firmei REPLISTAR SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712.
Când a fost înființată REPLISTAR SRL?
REPLISTAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REPLISTAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 415). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REPLISTAR SRL?
În 2025, REPLISTAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 159 mii lei și un profit net de 1.283 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REPLISTAR SRL plătitoare de TVA?
Da. REPLISTAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.