RENO GRUP SRL
B-dul DOROBANȚILOR, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 744 mii lei, pierdere netă 1.315 lei, 2 angajați.
Despre RENO GRUP SRL
RENO GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2000 cu numărul J2000000105091 și codul unic de înregistrare (CUI) 12941553, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 744 mii lei (+9% față de 2024), o pierdere netă de 1.315 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 949 mii lei la 744 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 aprilie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12941553
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000105091
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000105091
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 24.04.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 744 mii lei
- Pierdere netă
- 1.315 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 313 mii lei
- Datorii
- 19 mii lei
- Active totale
- 332 mii lei
- Marjă netă
- -0,2%
- Cifră / angajat
- 372 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 848 mii | 949 mii | 1,1 mil | 1 mil | 682 mii | 744 mii |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 919 mii | 950 mii | 1,1 mil | 1 mil | 683 mii | 744 mii |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 855 mii | 955 mii | 1,2 mil | 997 mii | 724 mii | 745 mii |
| Profit / pierdere brută | 174 mii | -24 mii | -3.637 | 33 mii | 64 mii | -5.372 | -37 mii | 6.123 | -42 mii | -1.315 |
| Profit / pierdere netă | 135 mii | -39 mii | -20 mii | 19 mii | 55 mii | -15 mii | -48 mii | -3.904 | -42 mii | -1.315 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 354 mii | 393 mii | 367 mii | 344 mii | 304 mii | 285 mii | 279 mii | 273 mii | 266 mii | 260 mii |
| Active circulante | 151 mii | 135 mii | 150 mii | 143 mii | 144 mii | 147 mii | 103 mii | 103 mii | 71 mii | 72 mii |
| din care stocuri | 89 mii | 90 mii | 103 mii | 95 mii | 99 mii | 108 mii | 61 mii | 57 mii | 41 mii | 27 mii |
| creanțe | 39 mii | 21 mii | 22 mii | 11 mii | 15 mii | 9.182 | 15 mii | 12 mii | 11 mii | 6.022 |
| casa și conturi la bănci | 24 mii | 24 mii | 26 mii | 37 mii | 29 mii | 30 mii | 27 mii | 34 mii | 18 mii | 39 mii |
| Datorii | 71 mii | 133 mii | 142 mii | 114 mii | 25 mii | 24 mii | 21 mii | 19 mii | 22 mii | 19 mii |
| Capitaluri proprii | 434 mii | 395 mii | 375 mii | 373 mii | 423 mii | 408 mii | 361 mii | 357 mii | 315 mii | 313 mii |
| din care capital subscris vărsat | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 57 în județul Brăila și locul 1.554 din 4.197 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul Brăila
- ACTIACRI COLOR SRL · Brăila999 mii lei · 0 ang.
- IONUSIM SRL · Brăila694 mii lei · 3 ang.
- DUMY NAV ACCESORII.AUTO S.R.L. · Lanurile (com. Viziru)635 mii lei · 1 ang.
- AUTOSHOP SRL · Brăila538 mii lei · 3 ang.
- MAVIMISTAR AUTO SRL · Brăila461 mii lei · 2 ang.
- YAN-PIESA S.R.L. · Făurei441 mii lei · 1 ang.
- AUTODISK COM SRL · Brăila412 mii lei · 2 ang.
- AUTOCAREDAS SRL · Ianca403 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre RENO GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei RENO GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RENO GRUP SRL este 12941553, iar codul de TVA este RO12941553. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000105091, iar codul EUID este ROONRC.J2000000105091.
Unde are sediul RENO GRUP SRL?
Sediul social al firmei RENO GRUP SRL este în B-dul DOROBANȚILOR, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RENO GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei RENO GRUP SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RENO GRUP SRL?
RENO GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RENO GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0239 *** 799). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RENO GRUP SRL?
În 2025, RENO GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 744 mii lei și o pierdere netă de 1.315 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RENO GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. RENO GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 aprilie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.