REMONY SRL
1 MAI, Municipiul Dej, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 3,3 mil lei, pierdere netă 159 mii lei, 7 angajați.
Despre REMONY SRL
REMONY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 2007 cu numărul J2007004991129 și codul unic de înregistrare (CUI) 22783639, cu sediul în Dej, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,3 mil lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 159 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,3 mil lei la 3,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 noiembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22783639
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007004991129
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 noiembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007004991129
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 26.11.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dej
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,3 mil lei
- Pierdere netă
- 159 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 832 mii lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 2,8 mil lei
- Marjă netă
- -4,8%
- Cifră / angajat
- 473 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,3 mil | 4,9 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 3,3 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,3 mil | 5 mil | 3,9 mil | 3,5 mil | 3,4 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,3 mil | 5 mil | 3,9 mil | 3,4 mil | 3,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 25 mii | 54 mii | 7.199 | 9.661 | 3.952 | 23 mii | 4.329 | 14 mii | 74 mii | -159 mii |
| Profit / pierdere netă | 21 mii | 41 mii | 7.199 | 6.916 | 3.169 | 19 mii | 2.804 | 7.362 | 59 mii | -159 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 9 | 10 | 8 | 7 | 8 | 7 | 8 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 655 mii | 676 mii | 959 mii | 945 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 178 mii | 321 mii | 477 mii | 696 mii | 718 mii | 823 mii | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 175 mii | 322 mii | 456 mii | 624 mii | 661 mii | 731 mii | 818 mii | 860 mii | 1,2 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 102 mii | 141 mii | 115 mii | 114 mii | 73 mii | 96 mii | 864 mii | 952 mii | 961 mii | 590 mii |
| casa și conturi la bănci | -99 mii | -142 mii | -94 mii | -42 mii | -16 mii | -4.466 | 2.208 | 35 mii | 54 mii | 40 mii |
| Datorii | 735 mii | 649 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 97 mii | 347 mii | 355 mii | 362 mii | 905 mii | 924 mii | 927 mii | 934 mii | 991 mii | 832 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 25 din 197 în județul Cluj și locul 389 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Cluj
- BONIDA IMPORT EXPORT SRL · Gherla4,4 mil lei · 21 ang.
- CAMINO INTERIORS S.R.L. · Apahida3,5 mil lei · 7 ang.
- VLĂDEASA FURNITURE S.R.L. · Huedin3,4 mil lei · 23 ang.
- LIFEMOB PROD SRL · Cluj-Napoca3,3 mil lei · 15 ang.
- CREATIVE FITOUT S.R.L. · Cluj-Napoca3 mil lei · 4 ang.
- OSEA INTERIORS DESIGN S.R.L. · Cluj-Napoca2,7 mil lei · 17 ang.
- QUALITY INOVATIV SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca2,4 mil lei · 7 ang.
- DEGAS SRL · Cluj-Napoca2,2 mil lei · 12 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8320/211/202511.04.2025
somaţie de plată
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 6764/211/202509.04.2025
cerere necontencioasă anulare bilet la ordin
Judecătoria Dej · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 6764/211/202526.03.2025
cerere necontencioasă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre REMONY SRL
Care este CUI-ul firmei REMONY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REMONY SRL este 22783639, iar codul de TVA este RO22783639. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007004991129, iar codul EUID este ROONRC.J2007004991129.
Unde are sediul REMONY SRL?
Sediul social al firmei REMONY SRL este în 1 MAI, Municipiul Dej, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REMONY SRL?
Activitatea principală a firmei REMONY SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată REMONY SRL?
REMONY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REMONY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 145). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REMONY SRL?
În 2025, REMONY SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil lei și o pierdere netă de 159 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REMONY SRL plătitoare de TVA?
Da. REMONY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 noiembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.