REMERO SA
B-dul GHEORGHE SINCAI, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 1,3 mil lei, 4 angajați.
Despre REMERO SA
REMERO SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 1991 cu numărul J1991000242406 și codul unic de înregistrare (CUI) 367903, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 1,3 mil lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 367903
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000242406
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 05 februarie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000242406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 1,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 11,1 mil lei
- Datorii
- 443 mii lei
- Active totale
- 11,5 mil lei
- Marjă netă
- 48,1%
- Cifră / angajat
- 701 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 424 mii | 456 mii | 533 mii | 960 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 347 mii | 423 mii | 514 mii | 939 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 7 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 10,6 mil | 10,7 mil | 10,5 mil | 10,4 mil | 10,3 mil | 10 mil | 10 mil | 9,8 mil | 9,9 mil | 9,7 mil |
| Active circulante | 597 mii | 605 mii | 791 mii | 894 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 8.794 | 8.794 | 580 | — | — | — | — | — | 1.047 | — |
| creanțe | 212 mii | 260 mii | 248 mii | 307 mii | 181 mii | 235 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 377 mii | 336 mii | 542 mii | 587 mii | 1 mil | 943 mii | 644 mii | 864 mii | 772 mii | 382 mii |
| Datorii | 977 mii | 948 mii | 860 mii | 879 mii | 237 mii | 225 mii | 762 mii | 899 mii | 807 mii | 443 mii |
| Capitaluri proprii | 10,2 mil | 10,3 mil | 10,4 mil | 10,4 mil | 11,2 mil | 11 mil | 11,1 mil | 11,2 mil | 11,1 mil | 11,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii | 524 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 473 din 3.398 în județul București și locul 1.120 din 14.555 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul București
- SMART DENTAL SERVICES SRL · București Sector 22,8 mil lei · 2 ang.
- MARATHON ASSET SRL · București Sector 22,8 mil lei · 1 ang.
- BULF IMPEX SRL · București Sector 62,8 mil lei · 18 ang.
- COMMONS LOUNGE SRL · București Sector 32,8 mil lei · 2 ang.
- MNT ASSET MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 12,8 mil lei · 3 ang.
- ALON MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 22,8 mil lei · 2 ang.
- GRIFFIN ASSET MANAGEMENT SRL · București Sector 12,8 mil lei · 0 ang.
- ELJ PROPRIETATI SRL · București Sector 22,8 mil lei · 16 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9017/281/202609.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 691/88/2023/a503.02.2025
alte cereri cerere de repunere în termenul de înregistrare a cererii de creanţă
Tribunalul Tulcea · Fond · Faliment · calitate: Reclamant
- 5285/95/202416.10.2024
obligaţie de a face
Tribunalul Gorj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 9457/3/202328.05.2024
obligaţie de a face
Curtea de Apel Craiova · Apel · Litigii de muncă · calitate: Apelant Pârât
- 35621/3/202223.04.2024
obligaţie de a face
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii de muncă · calitate: Apelant
- 6492/221/2019*18.04.2024
acţiune în constatare
Tribunalul Hunedoara · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 9457/3/202331.10.2023
obligaţie de a face
Tribunalul Dolj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 4249/105/202317.10.2023
acţiune în constatare
Tribunalul Prahova · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 3827/105/202314.09.2023
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 23408/299/2022/a128.08.2023
reexaminare taxe de timbru
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre REMERO SA
Care este CUI-ul firmei REMERO SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REMERO SA este 367903, iar codul de TVA este RO367903. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000242406, iar codul EUID este ROONRC.J1991000242406.
Unde are sediul REMERO SA?
Sediul social al firmei REMERO SA este în B-dul GHEORGHE SINCAI, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REMERO SA?
Activitatea principală a firmei REMERO SA este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată REMERO SA?
REMERO SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REMERO SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 379). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REMERO SA?
În 2025, REMERO SA a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 1,3 mil lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REMERO SA plătitoare de TVA?
Da. REMERO SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.