REMARTOP SRL
1 DECEMBRIE 1918, Municipiul Toplița, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 597 mii lei, pierdere netă 131 mii lei, 3 angajați.
Despre REMARTOP SRL
REMARTOP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 1994 cu numărul J1994000622197 și codul unic de înregistrare (CUI) 5900500, cu sediul în Toplița, județul Harghita. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 597 mii lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 131 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 610 mii lei la 597 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 5900500
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000622197
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 iulie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000622197
- Cod poștal
- 535700
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.09.1995
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Topliţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 597 mii lei
- Pierdere netă
- 131 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -277 mii lei
- Datorii
- 473 mii lei
- Active totale
- 196 mii lei
- Marjă netă
- -21,9%
- Cifră / angajat
- 199 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (241%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 592 mii | 385 mii | 476 mii | 407 mii | 610 mii | 1,1 mil | 486 mii | 585 mii | 597 mii |
| Venituri totale | 1,1 mil | 592 mii | 418 mii | 481 mii | 430 mii | 635 mii | 1,1 mil | 486 mii | 824 mii | 622 mii |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 609 mii | 547 mii | 599 mii | 495 mii | 620 mii | 1,3 mil | 594 mii | 817 mii | 753 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.602 | -17 mii | -129 mii | -118 mii | -65 mii | 15 mii | -144 mii | -107 mii | 7.204 | -131 mii |
| Profit / pierdere netă | 792 | -18 mii | -130 mii | -118 mii | -65 mii | 12 mii | -144 mii | -107 mii | 5.558 | -131 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 4 | 4 | 4 | 3 | 6 | 5 | 3 | 5 | 3 |
| Active imobilizate | 85 mii | 72 mii | 60 mii | 49 mii | 34 mii | 92 mii | 97 mii | 70 mii | 34 mii | 25 mii |
| Active circulante | 669 mii | 757 mii | 361 mii | 324 mii | 270 mii | 235 mii | 179 mii | 123 mii | 434 mii | 172 mii |
| din care stocuri | 168 mii | 131 mii | 132 mii | 39 mii | 31 mii | 131 mii | 81 mii | 88 mii | 94 mii | 55 mii |
| creanțe | 500 mii | 625 mii | 224 mii | 165 mii | 150 mii | 75 mii | 78 mii | 28 mii | 336 mii | 112 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.634 | 882 | 4.450 | 119 mii | 88 mii | 29 mii | 20 mii | 6.946 | 3.656 | 4.426 |
| Datorii | 374 mii | 428 mii | 150 mii | 220 mii | 216 mii | 227 mii | 320 mii | 345 mii | 614 mii | 473 mii |
| Capitaluri proprii | 380 mii | 401 mii | 271 mii | 153 mii | 88 mii | 100 mii | -45 mii | -152 mii | -146 mii | -277 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.840 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 70 din 102 în județul Harghita și locul 804 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Harghita
- TRANSCOM BTE SRL · Mădăraș700 mii lei · 3 ang.
- MARTON ITD S.R.L. · Zetea697 mii lei · 6 ang.
- BIACRIS CAFE SRL · Bilbor617 mii lei · 4 ang.
- DONATH LEMN S.R.L. · Capalnita (com. Căpâlnița)597 mii lei · 3 ang.
- ABIES CAIA PINTIC S.R.L. · Pintic (com. Tulgheș)583 mii lei · 3 ang.
- CONCORDIA BILCOM SRL · Bilbor563 mii lei · 2 ang.
- POIANA SRL · Tulgheș544 mii lei · 1 ang.
- STEJARIS SRL · Tulgheș480 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
- 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre REMARTOP SRL
Care este CUI-ul firmei REMARTOP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REMARTOP SRL este 5900500, iar codul de TVA este RO5900500. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000622197, iar codul EUID este ROONRC.J1994000622197.
Unde are sediul REMARTOP SRL?
Sediul social al firmei REMARTOP SRL este în 1 DECEMBRIE 1918, Municipiul Toplița, Harghita, județul Harghita, cod poștal 535700, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REMARTOP SRL?
Activitatea principală a firmei REMARTOP SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată REMARTOP SRL?
REMARTOP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 iulie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REMARTOP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 003). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REMARTOP SRL?
În 2025, REMARTOP SRL a raportat o cifră de afaceri de 597 mii lei și o pierdere netă de 131 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REMARTOP SRL plătitoare de TVA?
Da. REMARTOP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.