REGATA I SRL
Str. CORNELIU COPOSU, Municipiul Zalău, Sălaj
În 2025: cifra de afaceri 486 mii lei, pierdere netă 21 mii lei, 3 angajați.
Despre REGATA I SRL
REGATA I SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 1993 cu numărul J1993000382313 și codul unic de înregistrare (CUI) 3988662, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor” (cod CAEN 4781). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 486 mii lei (+18% față de 2024), o pierdere netă de 21 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 631 mii lei la 486 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 3988662
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000382313
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 aprilie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000382313
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.05.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 486 mii lei
- Pierdere netă
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 6,2 mil lei
- Datorii
- 620 mii lei
- Active totale
- 6,8 mil lei
- Marjă netă
- -4,4%
- Cifră / angajat
- 162 mii lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 683 mii | 685 mii | 493 mii | 602 mii | 544 mii | 631 mii | 359 mii | 465 mii | 413 mii | 486 mii |
| Venituri totale | 695 mii | 706 mii | 501 mii | 602 mii | 545 mii | 631 mii | 362 mii | 465 mii | 413 mii | 486 mii |
| Cheltuieli totale | 528 mii | 521 mii | 380 mii | 423 mii | 404 mii | 605 mii | 349 mii | 566 mii | 465 mii | 498 mii |
| Profit / pierdere brută | 167 mii | 185 mii | 121 mii | 179 mii | 141 mii | 26 mii | 12 mii | -101 mii | -52 mii | -12 mii |
| Profit / pierdere netă | 138 mii | 178 mii | 116 mii | 173 mii | 136 mii | 22 mii | 8.835 | -105 mii | -60 mii | -21 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 | — | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 4,4 mil | 5,7 mil | 6,2 mil | 6,1 mil | 6,1 mil | 6,2 mil | 6,2 mil | 6,2 mil | 6,2 mil | 6,3 mil |
| Active circulante | 214 mii | 502 mii | 436 mii | 645 mii | 620 mii | 757 mii | 702 mii | 593 mii | 464 mii | 525 mii |
| din care stocuri | 142 mii | 416 mii | 434 mii | 434 mii | 461 mii | 567 mii | 553 mii | 311 mii | 325 mii | 361 mii |
| creanțe | 22 mii | 3.899 | 4.007 | 8.010 | 17 mii | 168 mii | 77 mii | 192 mii | 134 mii | 158 mii |
| casa și conturi la bănci | 50 mii | 82 mii | -2.492 | 203 mii | 141 mii | 22 mii | 71 mii | 91 mii | 5.222 | 6.353 |
| Cheltuieli în avans | 1,3 mil | 672 | 672 | 672 | 672 | 672 | 672 | 672 | 4.874 | 4.874 |
| Datorii | 177 mii | 261 mii | 521 mii | 521 mii | 305 mii | 577 mii | 489 mii | 453 mii | 385 mii | 620 mii |
| Venituri în avans | 17 mii | 17 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 5,8 mil | 6 mil | 6,1 mil | 6,2 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 6,3 mil | 6,2 mil | 6,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii | 827 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 44 în județul Sălaj și locul 1.604 din 3.472 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor.
Firme similare din județul Sălaj
- NUT AUTOPARC S.R.L. · Zalău612 mii lei · 0 ang.
- MOTO COMGEN IMPEX SRL · Zalău607 mii lei · 1 ang.
- MAJESTIC SRL · Zalău591 mii lei · 4 ang.
- ALFA MED SRL · Zalău488 mii lei · 1 ang.
- AUTO ALEVIO S.R.L. · Zalău417 mii lei · 1 ang.
- RADIOLOGIE DENTARA ZALAU S.R.L. · Zalău372 mii lei · 0 ang.
- EMI SPEDITION CARS S.R.L. · Zalău326 mii lei · 1 ang.
- IANYSSEL SRL · Șimleu Silvaniei308 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre REGATA I SRL
Care este CUI-ul firmei REGATA I SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REGATA I SRL este 3988662, iar codul de TVA este RO3988662. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000382313, iar codul EUID este ROONRC.J1993000382313.
Unde are sediul REGATA I SRL?
Sediul social al firmei REGATA I SRL este în Str. CORNELIU COPOSU, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REGATA I SRL?
Activitatea principală a firmei REGATA I SRL este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor”, cod CAEN 4781. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată REGATA I SRL?
REGATA I SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REGATA I SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0260 *** 460). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REGATA I SRL?
În 2025, REGATA I SRL a raportat o cifră de afaceri de 486 mii lei și o pierdere netă de 21 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REGATA I SRL plătitoare de TVA?
Da. REGATA I SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.