REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL
MIHAI VITEAZU, Municipiul Turda, Cluj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2,9 mil lei, profit net 89 mii lei, 12 angajați.
Despre REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL
REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2004 cu numărul J12/2021/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16470343, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,9 mil lei (-22% față de 2024), un profit net de 89 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 3,1 mil lei la 2,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 16470343
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2021/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 mai 2004
- EUID
- ROONRC.J12/2021/2004
- Cod poștal
- 401012
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.07.2005
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,9 mil lei
- Profit net
- 89 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 259 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 3%
- Cifră / angajat
- 245 mii lei
-22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 593 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 3 mil | 3,1 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 3,7 mil | 2,9 mil |
| Venituri totale | 593 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 3,1 mil | 4,9 mil | 4,8 mil | 3,8 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 967 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 3,2 mil | 2,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -374 mii | 130 mii | 103 mii | 626 mii | 962 mii | 565 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 622 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere netă | -374 mii | 117 mii | 90 mii | 605 mii | 933 mii | 538 mii | 1,2 mil | 1 mil | 459 mii | 89 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 7 | 11 | 11 | 14 | 15 | 16 | 16 | 12 | 12 |
| Active imobilizate | 504 mii | 478 mii | 534 mii | 512 mii | 722 mii | 790 mii | 331 mii | 319 mii | 203 mii | 112 mii |
| Active circulante | 83 mii | 201 mii | 77 mii | 241 mii | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1 mil | 454 mii | 1,4 mil |
| din care stocuri | — | — | 280 | 3.791 | 16 mii | 190 | 40 mii | 25 mii | 33 mii | 57 mii |
| creanțe | 27 mii | 239 mii | 105 mii | 7.937 | 165 mii | 410 mii | 737 mii | 134 mii | 57 mii | 1,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 55 mii | -38 mii | -28 mii | 229 mii | 1,4 mil | 954 mii | 414 mii | 869 mii | 365 mii | 136 mii |
| Datorii | 306 mii | 282 mii | 207 mii | 147 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 343 mii | 290 mii | 181 mii | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 281 mii | 398 mii | 403 mii | 605 mii | 934 mii | 573 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 477 mii | 259 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 36 din 884 în județul Cluj și locul 901 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Cluj
- ERA PROCONSTRUCT INSTAL S.R.L. · Dej3,4 mil lei · 7 ang.
- MARIO CONSTRUCT SRL · Florești3,2 mil lei · 5 ang.
- CREATIVE POWER SOLUTIONS SRL · Turda3 mil lei · 4 ang.
- VALIREPA SRL · Luna3 mil lei · 12 ang.
- GEGE S.R.L. · Aschileu Mic (com. Aschileu)2,8 mil lei · 16 ang.
- LACONSTAG SRL · Turda2,7 mil lei · 2 ang.
- NIAGARA GRUP SRL · Cluj-Napoca2,6 mil lei · 2 ang.
- TUDORTECHNIK SRL · Cluj-Napoca2,6 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8129 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL
Care este CUI-ul firmei REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL este 16470343, iar codul de TVA este RO16470343. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2021/2004, iar codul EUID este ROONRC.J12/2021/2004.
Unde are sediul REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL?
Sediul social al firmei REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL este în MIHAI VITEAZU, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, cod poștal 401012, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL?
Activitatea principală a firmei REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL?
REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Turda sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL?
În 2025, REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,9 mil lei și un profit net de 89 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL plătitoare de TVA?
Da. REGAT CONSTRUCT INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.