Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare14 ani pe piață

REGAL TAG SRL

CUI 29898075J4/210/2012

SLĂNICULUI, bl. 2, sc. A, et. 1, ap. 5, Municipiul Bacău, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 492 mii lei, profit net 215 mii lei, 1 angajați.

Despre REGAL TAG SRL

REGAL TAG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2012 cu numărul J4/210/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 29898075, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 492 mii lei (+68% față de 2024), un profit net de 215 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 188 mii lei la 492 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 februarie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
29898075
Nr. Registrul Comerțului
J4/210/2012
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 martie 2012
EUID
ROONRC.J4/210/2012
Cod poștal
600209

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.02.2013

TVA la încasare
Da

din 22.02.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
492 mii lei

+68% față de 2024

Profit net
215 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
216 mii lei
Datorii
272 mii lei
Active totale
487 mii lei
Marjă netă
43,7%
Cifră / angajat
492 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 156.150 lei; profit net 46.774 lei20162017: cifra de afaceri 203.094 lei; profit net 82.030 lei20172018: cifra de afaceri 160.386 lei; profit net 59.667 lei20182019: cifra de afaceri 166.510 lei; profit net 76.560 lei20192020: cifra de afaceri 164.414 lei; profit net 56.814 lei20202021: cifra de afaceri 187.731 lei; profit net 35.867 lei20212022: cifra de afaceri 236.980 lei; profit net 102.160 lei20222023: cifra de afaceri 294.925 lei; profit net 123.037 lei20232024: cifra de afaceri 292.659 lei; profit net 100.459 lei20242025: cifra de afaceri 491.745 lei; profit net 214.961 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă156 mii203 mii160 mii167 mii164 mii188 mii237 mii295 mii293 mii492 mii
Venituri totale156 mii203 mii160 mii167 mii164 mii188 mii237 mii296 mii293 mii516 mii
Cheltuieli totale106 mii118 mii99 mii85 mii106 mii150 mii132 mii170 mii190 mii291 mii
Profit / pierdere brută50 mii85 mii61 mii82 mii58 mii38 mii104 mii126 mii103 mii225 mii
Profit / pierdere netă47 mii82 mii60 mii77 mii57 mii36 mii102 mii123 mii100 mii215 mii
Număr mediu de angajați1110111111
Active imobilizate——3.1825.0062.8701.21815548 mii32 mii17 mii
Active circulante79 mii141 mii136 mii119 mii161 mii124 mii217 mii116 mii125 mii470 mii
din care stocuri1.76311 mii52 mii58 mii54 mii20 mii4.4234.36423 mii21 mii
creanțe59 mii121 mii66 mii53 mii95 mii69 mii165 mii65 mii51 mii417 mii
casa și conturi la bănci18 mii9.66718 mii8.11312 mii36 mii48 mii47 mii52 mii32 mii
Datorii32 mii59 mii77 mii46 mii30 mii32 mii115 mii40 mii56 mii272 mii
Capitaluri proprii47 mii82 mii62 mii78 mii133 mii93 mii102 mii123 mii102 mii216 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 76 din 135 în județul Bacău și locul 2.597 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.

Firme similare din județul Bacău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții

Întrebări frecvente despre REGAL TAG SRL

Care este CUI-ul firmei REGAL TAG SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REGAL TAG SRL este 29898075, iar codul de TVA este RO29898075. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/210/2012, iar codul EUID este ROONRC.J4/210/2012.

Unde are sediul REGAL TAG SRL?

Sediul social al firmei REGAL TAG SRL este în SLĂNICULUI, bl. 2, sc. A, et. 1, ap. 5, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600209, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are REGAL TAG SRL?

Activitatea principală a firmei REGAL TAG SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată REGAL TAG SRL?

REGAL TAG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma REGAL TAG SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 247). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are REGAL TAG SRL?

În 2025, REGAL TAG SRL a raportat o cifră de afaceri de 492 mii lei și un profit net de 215 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este REGAL TAG SRL plătitoare de TVA?

Da. REGAL TAG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 februarie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează