Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

REFILL ROM SRL

CUI 31670493J2013000208516

Municipiul Călărași, Călărași

În 2025: cifra de afaceri 955 mii lei, profit net 35 mii lei, 1 angajați.

Despre REFILL ROM SRL

REFILL ROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2013 cu numărul J2013000208516 și codul unic de înregistrare (CUI) 31670493, cu sediul în Călărași, județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 955 mii lei (+33% față de 2024), un profit net de 35 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 549 mii lei la 955 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 august 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
31670493
Nr. Registrul Comerțului
J2013000208516
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 mai 2013
EUID
ROONRC.J2013000208516
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.08.2013

TVA la încasare
Da

din 28.08.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
955 mii lei

+33% față de 2024

Profit net
35 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
367 mii lei
Datorii
79 mii lei
Active totale
446 mii lei
Marjă netă
3,6%
Cifră / angajat
955 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 163.172 lei; profit net 55.869 lei20162017: cifra de afaceri 576.314 lei; profit net 262.781 lei20172018: cifra de afaceri 545.779 lei; profit net 156.070 lei20182019: cifra de afaceri 417.515 lei; profit net 67.173 lei20192020: cifra de afaceri 279.833 lei; profit net 44.817 lei20202021: cifra de afaceri 548.666 lei; profit net 216.233 lei20212022: cifra de afaceri 473.102 lei; profit net 81.578 lei20222023: cifra de afaceri 712.502 lei; profit net 78.187 lei20232024: cifra de afaceri 718.528 lei; profit net 69.162 lei20242025: cifra de afaceri 955.078 lei; profit net 34.682 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă163 mii576 mii546 mii418 mii280 mii549 mii473 mii713 mii719 mii955 mii
Venituri totale163 mii577 mii548 mii418 mii280 mii549 mii473 mii713 mii724 mii955 mii
Cheltuieli totale104 mii308 mii386 mii346 mii232 mii327 mii387 mii630 mii638 mii895 mii
Profit / pierdere brută59 mii269 mii162 mii71 mii48 mii222 mii86 mii82 mii85 mii60 mii
Profit / pierdere netă56 mii263 mii156 mii67 mii45 mii216 mii82 mii78 mii69 mii35 mii
Număr mediu de angajați1223221111
Active imobilizate198—13 mii10 mii25 mii179 mii150 mii247 mii270 mii213 mii
Active circulante123 mii343 mii512 mii498 mii551 mii446 mii340 mii521 mii340 mii233 mii
din care stocuri9.6392.83210 mii4.068943———24 mii33 mii
creanțe51 mii229 mii302 mii480 mii519 mii149 mii239 mii476 mii260 mii170 mii
casa și conturi la bănci62 mii111 mii200 mii14 mii30 mii297 mii101 mii45 mii56 mii30 mii
Datorii47 mii80 mii106 mii62 mii85 mii217 mii258 mii457 mii229 mii79 mii
Capitaluri proprii76 mii263 mii419 mii446 mii491 mii408 mii233 mii311 mii380 mii367 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 13 în județul Călărași și locul 392 din 1.481 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.

Firme similare din județul Călărași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 2011 Fabricarea gazelor industriale
  • 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
  • 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare
  • 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 2823 Fabricarea mașinilor și echipamentelor de birou (exceptând fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.

Întrebări frecvente despre REFILL ROM SRL

Care este CUI-ul firmei REFILL ROM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REFILL ROM SRL este 31670493, iar codul de TVA este RO31670493. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000208516, iar codul EUID este ROONRC.J2013000208516.

Unde are sediul REFILL ROM SRL?

Sediul social al firmei REFILL ROM SRL este în Municipiul Călărași, Călărași, județul Călărași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are REFILL ROM SRL?

Activitatea principală a firmei REFILL ROM SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată REFILL ROM SRL?

REFILL ROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma REFILL ROM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 618). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are REFILL ROM SRL?

În 2025, REFILL ROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 955 mii lei și un profit net de 35 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este REFILL ROM SRL plătitoare de TVA?

Da. REFILL ROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 august 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.

Explorează