RECOL PROCOM SRL
VICTORIEI, ap. 3, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 17 mii lei, pierdere netă 11 mii lei, 0 angajați.
Despre RECOL PROCOM SRL
RECOL PROCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2014 cu numărul J19/142/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33122128, cu sediul în Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală este „Colectarea deșeurilor nepericuloase” (cod CAEN 3811). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17 mii lei (-98% față de 2024), o pierdere netă de 11 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,3 mil lei la 17 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 ianuarie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33122128
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/142/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 mai 2014
- EUID
- ROONRC.J19/142/2014
- Cod poștal
- 535600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 14.01.2015
din 14.01.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 17 mii lei
- Pierdere netă
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 77 mii lei
- Datorii
- 34 mii lei
- Active totale
- 111 mii lei
- Marjă netă
- -60,5%
-98% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 98% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 170 mii | 227 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 830 mii | 17 mii |
| Venituri totale | 170 mii | 232 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 839 mii | 17 mii |
| Cheltuieli totale | 136 mii | 202 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 836 mii | 28 mii |
| Profit / pierdere brută | 34 mii | 30 mii | 19 mii | 56 mii | 16 mii | 249 mii | 184 mii | 56 mii | 3.094 | -11 mii |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 21 mii | 7.943 | 42 mii | 4.780 | 230 mii | 163 mii | 33 mii | -17 mii | -11 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 4 | 1 | 0 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 17 mii |
| Active circulante | 103 mii | 140 mii | 306 mii | 311 mii | 321 mii | 512 mii | 667 mii | 356 mii | 133 mii | 93 mii |
| din care stocuri | 34 mii | 65 mii | 187 mii | 210 mii | 213 mii | 318 mii | 313 mii | 118 mii | 68 mii | 51 mii |
| creanțe | 30 mii | 24 mii | 97 mii | 94 mii | 91 mii | 149 mii | 178 mii | 191 mii | 41 mii | 39 mii |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 51 mii | 22 mii | 6.661 | 16 mii | 45 mii | 176 mii | 47 mii | 24 mii | 3.779 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 4.936 | 9.142 | 32 mii | — | — | — | — | — |
| Datorii | 53 mii | 68 mii | 232 mii | 198 mii | 227 mii | 209 mii | 281 mii | 187 mii | 62 mii | 34 mii |
| Capitaluri proprii | 50 mii | 71 mii | 79 mii | 121 mii | 126 mii | 303 mii | 403 mii | 186 mii | 88 mii | 77 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 7 în județul Harghita și locul 753 din 795 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase.
Firme similare din județul Harghita
- RDE HARGHITA SRL · Odorheiu Secuiesc38 mil lei · 106 ang.
- ECO-CSIK SRL · Sânsimion24,5 mil lei · 109 ang.
- RDE HURON SRL · Miercurea Ciuc8,8 mil lei · 46 ang.
- ECO GDM S.R.L. · Joseni787 mii lei · 1 ang.
- GREEN ZONE WIP S.R.L. · Mugeni203 mii lei · 3 ang.
- AQUA KOMPOST S.R.L. · Miercurea Ciuc166 mii lei · 1 ang.
- ATTI RECICLĂRI S.R.L. · Toplița0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre RECOL PROCOM SRL
Care este CUI-ul firmei RECOL PROCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RECOL PROCOM SRL este 33122128, iar codul de TVA este RO33122128. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/142/2014, iar codul EUID este ROONRC.J19/142/2014.
Unde are sediul RECOL PROCOM SRL?
Sediul social al firmei RECOL PROCOM SRL este în VICTORIEI, ap. 3, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita, județul Harghita, cod poștal 535600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RECOL PROCOM SRL?
Activitatea principală a firmei RECOL PROCOM SRL este „Colectarea deșeurilor nepericuloase”, cod CAEN 3811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RECOL PROCOM SRL?
RECOL PROCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RECOL PROCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 364). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RECOL PROCOM SRL?
În 2025, RECOL PROCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 17 mii lei și o pierdere netă de 11 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RECOL PROCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. RECOL PROCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 ianuarie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.