RECHRIS DESIGN SRL
AGIGEA, bl. 102A, sc. 1, et. 7, ap. 40, București Sectorul 6, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 330 mii lei, pierdere netă 78 mii lei, 1 angajați.
Despre RECHRIS DESIGN SRL
RECHRIS DESIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2015 cu numărul J2015015672407 și codul unic de înregistrare (CUI) 35357309, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (cod CAEN 6310). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 330 mii lei (+121% față de 2024), o pierdere netă de 78 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 599 mii lei la 330 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 35357309
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015015672407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015015672407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.01.2021
reactivat 20.05.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 330 mii lei
- Pierdere netă
- 78 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -13 mii lei
- Datorii
- 60 mii lei
- Active totale
- 47 mii lei
- Marjă netă
- -23,6%
- Cifră / angajat
- 330 mii lei
+121% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (128%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 291 mii | 31 mii | 66 mii | 159 mii | 465 mii | 599 mii | 759 mii | 302 mii | 149 mii | 330 mii |
| Venituri totale | 301 mii | 36 mii | 68 mii | 167 mii | 473 mii | 606 mii | 763 mii | 302 mii | 188 mii | 352 mii |
| Cheltuieli totale | 65 mii | 60 mii | 43 mii | 110 mii | 328 mii | 493 mii | 702 mii | 375 mii | 537 mii | 430 mii |
| Profit / pierdere brută | 236 mii | -24 mii | 24 mii | 57 mii | 145 mii | 113 mii | 61 mii | -73 mii | -348 mii | -78 mii |
| Profit / pierdere netă | 227 mii | -25 mii | 22 mii | 52 mii | 133 mii | 99 mii | 55 mii | -75 mii | -348 mii | -78 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 2.800 | 1.120 | — | 7.308 | 2.708 | — | — | — | — |
| Active circulante | 230 mii | 201 mii | 190 mii | 249 mii | 424 mii | 556 mii | 585 mii | 467 mii | 82 mii | 47 mii |
| din care stocuri | — | — | 7.896 | 28 mii | 75 mii | 161 mii | 301 mii | 296 mii | 41 mii | 300 |
| creanțe | 374 | 100 mii | 4.785 | 18 mii | 69 mii | 21 mii | 47 mii | 170 mii | 6.141 | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 229 mii | 101 mii | 177 mii | 203 mii | 280 mii | 375 mii | 237 mii | 152 | 34 mii | 34 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 83 | 952 | 20 | 40 | — |
| Datorii | 2.429 | 1.357 | 2.009 | 7.616 | 52 mii | 126 mii | 97 mii | 53 mii | 17 mii | 60 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 4.998 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 227 mii | 203 mii | 189 mii | 241 mii | 374 mii | 433 mii | 488 mii | 413 mii | 65 mii | -13 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 329 din 807 în județul București și locul 807 din 2.415 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.
Firme similare din județul București
- FM VISION DESIGN INTERIOR SRL · București Sector 3334 mii lei · 1 ang.
- WEBGY LAND S.R.L. · București Sector 4333 mii lei · 1 ang.
- SPEKTRUM INTERNATIONAL SRL · București Sector 3332 mii lei · 1 ang.
- IMO-KI S.R.L. · București Sector 3331 mii lei · 1 ang.
- FINANCIAL SOLUTIONS KEYS S.R.L. · București Sector 1331 mii lei · 2 ang.
- JAC FOCUS S.R.L. · București Sector 1329 mii lei · 3 ang.
- CONSULTING SERVICES & TAX PLANNING S.R.L. · București Sector 3328 mii lei · 1 ang.
- ALCAM PCD S.R.L. · București Sector 1327 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6031 Activități ale agențiilor de știri
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7420 Activități fotografice
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre RECHRIS DESIGN SRL
Care este CUI-ul firmei RECHRIS DESIGN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RECHRIS DESIGN SRL este 35357309, iar codul de TVA este RO35357309. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015015672407, iar codul EUID este ROONRC.J2015015672407.
Unde are sediul RECHRIS DESIGN SRL?
Sediul social al firmei RECHRIS DESIGN SRL este în AGIGEA, bl. 102A, sc. 1, et. 7, ap. 40, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RECHRIS DESIGN SRL?
Activitatea principală a firmei RECHRIS DESIGN SRL este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe”, cod CAEN 6310. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RECHRIS DESIGN SRL?
RECHRIS DESIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RECHRIS DESIGN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0314 *** 561). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RECHRIS DESIGN SRL?
În 2025, RECHRIS DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 330 mii lei și o pierdere netă de 78 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RECHRIS DESIGN SRL plătitoare de TVA?
Da. RECHRIS DESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/35357309API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din București Sector 6
- Firme cu CAEN 6310 din județul București
- CAEN 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 6310
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară RECHRIS DESIGN SRL cu alte firme