RECEP PLUS SRL
B-dul DECEBAL, bl. P, et. P, Municipiul Deva, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 421 mii lei, profit net 87 mii lei, 2 angajați.
Despre RECEP PLUS SRL
RECEP PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 1992 cu numărul J1992002583205 și codul unic de înregistrare (CUI) 3190694, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații” (cod CAEN 9510). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 421 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 87 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 651 mii lei la 421 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 3190694
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992002583205
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 noiembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992002583205
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.01.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 421 mii lei
- Profit net
- 87 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 128 mii lei
- Datorii
- 28 mii lei
- Active totale
- 156 mii lei
- Marjă netă
- 20,6%
- Cifră / angajat
- 210 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 509 mii | 494 mii | 789 mii | 787 mii | 452 mii | 651 mii | 550 mii | 450 mii | 467 mii | 421 mii |
| Venituri totale | 510 mii | 494 mii | 789 mii | 787 mii | 454 mii | 653 mii | 550 mii | 450 mii | 467 mii | 421 mii |
| Cheltuieli totale | 463 mii | 484 mii | 715 mii | 696 mii | 423 mii | 431 mii | 462 mii | 392 mii | 361 mii | 326 mii |
| Profit / pierdere brută | 47 mii | 11 mii | 74 mii | 91 mii | 31 mii | 222 mii | 88 mii | 58 mii | 105 mii | 95 mii |
| Profit / pierdere netă | 39 mii | 5.197 | 66 mii | 83 mii | 27 mii | 215 mii | 82 mii | 54 mii | 97 mii | 87 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 6.885 | 13 mii | 8.098 | 9.570 | 5.420 | 2.995 | 1.432 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 145 mii | 142 mii | 286 mii | 164 mii | 136 mii | 310 mii | 212 mii | 154 mii | 256 mii | 154 mii |
| din care stocuri | 26 mii | 24 mii | 71 mii | 27 mii | 26 mii | 31 mii | 34 mii | 38 mii | 29 mii | 30 mii |
| creanțe | 48 mii | 23 mii | 43 mii | 26 mii | 14 mii | 88 mii | 94 mii | 16 mii | 32 mii | 85 mii |
| casa și conturi la bănci | 70 mii | 95 mii | 172 mii | 111 mii | 95 mii | 191 mii | 84 mii | 100 mii | 196 mii | 39 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.500 | 2.500 | 2.500 | 2.500 |
| Datorii | 71 mii | 108 mii | 182 mii | 48 mii | 72 mii | 56 mii | 92 mii | 61 mii | 66 mii | 28 mii |
| Capitaluri proprii | 81 mii | 47 mii | 113 mii | 125 mii | 69 mii | 257 mii | 124 mii | 95 mii | 193 mii | 128 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 | 5.020 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 24 în județul Hunedoara și locul 432 din 1.641 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
Firme similare din județul Hunedoara
- COMSER ECHIPAMENTE S.R.L. · Hunedoara533 mii lei · 4 ang.
- SERVICII HARDWARE S.R.L. · Petroșani429 mii lei · 1 ang.
- TOP IT HD S.R.L. · Deva369 mii lei · 0 ang.
- BĂLĂNEANU CONSULT SRL · Orăștie330 mii lei · 1 ang.
- NET OFFICE S.R.L. · Petroșani289 mii lei · 3 ang.
- RAPID GSM S.R.L. · Lupeni185 mii lei · 1 ang.
- DOBRA COM IMPEX SRL · Hunedoara183 mii lei · 2 ang.
- LINK SERVICE S.R.L. · Deva154 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8379/221/202402.10.2024
acţiune în constatare
Judecătoria Deva · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre RECEP PLUS SRL
Care este CUI-ul firmei RECEP PLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RECEP PLUS SRL este 3190694, iar codul de TVA este RO3190694. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992002583205, iar codul EUID este ROONRC.J1992002583205.
Unde are sediul RECEP PLUS SRL?
Sediul social al firmei RECEP PLUS SRL este în B-dul DECEBAL, bl. P, et. P, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RECEP PLUS SRL?
Activitatea principală a firmei RECEP PLUS SRL este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații”, cod CAEN 9510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RECEP PLUS SRL?
RECEP PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RECEP PLUS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RECEP PLUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Deva sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RECEP PLUS SRL?
În 2025, RECEP PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 421 mii lei și un profit net de 87 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RECEP PLUS SRL plătitoare de TVA?
Da. RECEP PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.