RAYMOND TRANSPORT SRL
NUCȘOARA, bl. 15A, sc. 1, et. 1, ap. 6, București Sectorul 6, București
În 2024: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 341 mii lei, 6 angajați.
Despre RAYMOND TRANSPORT SRL
RAYMOND TRANSPORT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2012 cu numărul J40/7462/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30366837, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 14 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (+23% față de 2023), un profit net de 341 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30366837
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/7462/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iunie 2012
- EUID
- ROONRC.J40/7462/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Profit net
- 341 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 771 mii lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 16%
- Cifră / angajat
- 356 mii lei
+23% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 546 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 579 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 489 mii | 912 mii | 890 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 90 mii | 195 mii | 209 mii | 282 mii | 469 mii | 466 mii | 405 mii |
| Profit / pierdere netă | 90 mii | 185 mii | 200 mii | 269 mii | 451 mii | 451 mii | 341 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | — | 4 | 5 | 6 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 123 mii | 127 mii | 466 mii | 484 mii | 90 mii | 319 mii | 717 mii |
| Active circulante | 187 mii | 265 mii | 551 mii | 818 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 0 | 492 | 0 | — | 4.469 | — | — |
| creanțe | 54 mii | 224 mii | 434 mii | 508 mii | 802 mii | 1,4 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 133 mii | 40 mii | 117 mii | 309 mii | 593 mii | 183 mii | 50 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 3.000 | 3.000 | — |
| Datorii | 212 mii | 110 mii | 535 mii | 551 mii | 626 mii | 873 mii | 771 mii |
| Capitaluri proprii | 97 mii | 282 mii | 482 mii | 750 mii | 867 mii | 1 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- FLOR TRANS PROVIDER SRL · București Sector 42,2 mil lei · 6 ang.
- SERAND TRANS INVEST S.R.L. · București Sector 42,2 mil lei · 7 ang.
- TRANSLOGISTIC MN SRL · București Sector 42,2 mil lei · 2 ang.
- VELIX EXPEDITION S.R.L. · București Sector 12,2 mil lei · 4 ang.
- TRANS EXPRESS IVAN SRL · București Sector 42,2 mil lei · 7 ang.
- PRO FISH TRANS S.R.L. · București Sector 22,2 mil lei · 2 ang.
- GTA FULL TRANS S.R.L. · București Sector 22,1 mil lei · 7 ang.
- GIDAS EXPERT CONSULTING SRL · București Sector 62,1 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 26248/301/202615.07.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 9785,61 LEI
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 15504/303/202522.07.2025
plângere contravenţională DPLC NR. 431328/19.05.2025
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 12500/303/202309.01.2025
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 11007/303/202429.05.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 21737/303/202317.11.2023
plângere contravenţională ISCTR NR. 23113800037/31.10.2023
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 12500/303/202303.07.2023
pretenţii
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre RAYMOND TRANSPORT SRL
Care este CUI-ul firmei RAYMOND TRANSPORT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAYMOND TRANSPORT SRL este 30366837, iar codul de TVA este RO30366837. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7462/2012, iar codul EUID este ROONRC.J40/7462/2012.
Unde are sediul RAYMOND TRANSPORT SRL?
Sediul social al firmei RAYMOND TRANSPORT SRL este în NUCȘOARA, bl. 15A, sc. 1, et. 1, ap. 6, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAYMOND TRANSPORT SRL?
Activitatea principală a firmei RAYMOND TRANSPORT SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată RAYMOND TRANSPORT SRL?
RAYMOND TRANSPORT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAYMOND TRANSPORT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RAYMOND TRANSPORT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RAYMOND TRANSPORT SRL?
În 2024, RAYMOND TRANSPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 341 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAYMOND TRANSPORT SRL plătitoare de TVA?
Da. RAYMOND TRANSPORT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/30366837API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.