RAUTU SRL
Str. C.D.GHEREA, Municipiul Dorohoi, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 248 mii lei, pierdere netă 56 mii lei, 2 angajați.
Despre RAUTU SRL
RAUTU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2003 cu numărul J07/451/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15739754, cu sediul în Dorohoi, județul Botoșani. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 248 mii lei (-6% față de 2024), o pierdere netă de 56 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 294 mii lei la 248 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15739754
- Nr. Registrul Comerțului
- J07/451/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J07/451/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.09.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 248 mii lei
- Pierdere netă
- 56 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -148 mii lei
- Datorii
- 981 mii lei
- Active totale
- 834 mii lei
- Marjă netă
- -22,7%
- Cifră / angajat
- 124 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (118%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 186 mii | 350 mii | 252 mii | 522 mii | 294 mii | 167 mii | 197 mii | 263 mii | 248 mii |
| Venituri totale | 186 mii | 350 mii | 254 mii | 555 mii | 319 mii | 168 mii | 198 mii | 264 mii | 249 mii |
| Cheltuieli totale | 183 mii | 400 mii | 162 mii | 529 mii | 310 mii | 154 mii | 223 mii | 266 mii | 303 mii |
| Profit / pierdere brută | 3.062 | -50 mii | 92 mii | 27 mii | 8.455 | 13 mii | -25 mii | -1.997 | -54 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.200 | -53 mii | 90 mii | 21 mii | 5.524 | 12 mii | -27 mii | -4.642 | -56 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 54 mii | 45 mii | 36 mii | 26 mii | 43 mii | 48 mii | 64 mii | 59 mii | 54 mii |
| Active circulante | 342 mii | 439 mii | 767 mii | 387 mii | 403 mii | 722 mii | 937 mii | 512 mii | 779 mii |
| din care stocuri | 228 mii | 305 mii | 692 mii | 313 mii | 349 mii | 594 mii | 833 mii | 238 mii | 433 mii |
| creanțe | 78 mii | 102 mii | 101 mii | 71 mii | 49 mii | 105 mii | 96 mii | 270 mii | 333 mii |
| casa și conturi la bănci | 35 mii | 32 mii | -26 mii | 3.548 | 5.258 | 23 mii | 7.648 | 3.688 | 13 mii |
| Cheltuieli în avans | 54 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 461 mii | 548 mii | 831 mii | 524 mii | 551 mii | 824 mii | 1,1 mil | 658 mii | 981 mii |
| Capitaluri proprii | -11 mii | -64 mii | -28 mii | -110 mii | -105 mii | -54 mii | -82 mii | -87 mii | -148 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 41 din 111 în județul Botoșani și locul 1.936 din 5.403 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.
Firme similare din județul Botoșani
- ONIX TOP FECIORAȘ S.R.L. · Darabani263 mii lei · 2 ang.
- REVATAR CARWASH S.R.L. · Dorohoi252 mii lei · 0 ang.
- ADAMUZ AGROALMANZOR S.R.L. · Tudora245 mii lei · 1 ang.
- VIMIDA SRL · Cătămărești-Deal (com. Mihai Eminescu)238 mii lei · 3 ang.
- M&V BIANCA SERVICE AUTO SRL · Botoșani237 mii lei · 3 ang.
- BOGAUTO NEWCAR SRL · Bucecea234 mii lei · 3 ang.
- ȘORICELU-BULAI S.R.L. · Vlădeni233 mii lei · 0 ang.
- STAL AUTO SRL · Botoșani231 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 24 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2178/40/2021/a223.09.2026
obligaţia de a face
Tribunalul Botosani · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 29477/245/202616.07.2026
validare poprire
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 1766/96/2004*10.06.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Pârât
- 18127/245/202606.05.2026
validare poprire
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 1058/314/202602.02.2026
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 4535/222/202527.11.2025
plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)
Judecătoria Dorohoi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 2318/62/202502.06.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 14198/299/202413.05.2025
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 2112/285/202516.04.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Radauti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 7181/285/202409.12.2024
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Radauti · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre RAUTU SRL
Care este CUI-ul firmei RAUTU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAUTU SRL este 15739754, iar codul de TVA este RO15739754. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J07/451/2003, iar codul EUID este ROONRC.J07/451/2003.
Unde are sediul RAUTU SRL?
Sediul social al firmei RAUTU SRL este în Str. C.D.GHEREA, Municipiul Dorohoi, Botoșani, județul Botoșani, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAUTU SRL?
Activitatea principală a firmei RAUTU SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RAUTU SRL?
RAUTU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAUTU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0231 *** 642). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RAUTU SRL?
În 2025, RAUTU SRL a raportat o cifră de afaceri de 248 mii lei și o pierdere netă de 56 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAUTU SRL plătitoare de TVA?
Da. RAUTU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.