RASTCO EXPRES SRL
VALEA OLTULUI, bl. A27, sc. E, et. 1, ap. 66, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 10,2 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 18 angajați.
Despre RASTCO EXPRES SRL
RASTCO EXPRES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2012 cu numărul J2012001899400 și codul unic de înregistrare (CUI) 29812936, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,2 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,9 mil lei la 10,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29812936
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001899400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 februarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001899400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.05.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,2 mil lei
- Profit net
- 1,4 mil lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 2,7 mil lei
- Active totale
- 4,1 mil lei
- Marjă netă
- 13,8%
- Cifră / angajat
- 568 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,4 mil | 3,9 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,9 mil | 7,8 mil | 7,9 mil | 8,5 mil | 10,2 mil |
| Venituri totale | 3,4 mil | 4 mil | 4,7 mil | 5,1 mil | 5,5 mil | 5,1 mil | 7,9 mil | 8,1 mil | 8,5 mil | 10,3 mil |
| Cheltuieli totale | 3,1 mil | 3,7 mil | 4,4 mil | 4,9 mil | 5 mil | 4,8 mil | 7 mil | 6,6 mil | 7,4 mil | 8,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 297 mii | 223 mii | 284 mii | 277 mii | 531 mii | 216 mii | 868 mii | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 243 mii | 186 mii | 237 mii | 227 mii | 479 mii | 166 mii | 750 mii | 1,3 mil | 959 mii | 1,4 mil |
| Număr mediu de angajați | 14 | 15 | 0 | 17 | 17 | 17 | 19 | 18 | 16 | 18 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 2 mil | 2,3 mil |
| Active circulante | 531 mii | 485 mii | 799 mii | 115 mii | 616 mii | 202 mii | 799 mii | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 1.679 | 2.232 | 6.492 | 24 mii | 35 mii | 35 mii | 37 mii | 43 mii | 56 mii | — |
| creanțe | 444 mii | 316 mii | 535 mii | 132 mii | 244 mii | 257 mii | 930 mii | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 85 mii | 166 mii | 257 mii | -42 mii | 337 mii | -90 mii | -169 mii | 218 mii | 68 mii | 233 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 0 | 1.092 | 2.967 | 0 | 18 mii | — | — |
| Datorii | 1,1 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,7 mil |
| Capitaluri proprii | 826 mii | 1 mil | 1,3 mil | 783 mii | 825 mii | 591 mii | 752 mii | 1,3 mil | 961 mii | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 2.450 în județul București și locul 1.330 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul București
- SOROX LOGISTIC S.R.L. · București Sector 510,5 mil lei · 19 ang.
- FREIGHT FORWARD EUROPE S.R.L. · București Sector 110,4 mil lei · 2 ang.
- ADI ACTIVE SPEDITION SRL · București Sector 310,2 mil lei · 17 ang.
- SOGERO IMPEX SRL · București Sector 510,1 mil lei · 6 ang.
- LE BARON SRL · București Sector 310,1 mil lei · 17 ang.
- VVV LOGISTICS AUTOMOBIL SRL · București Sector 110,1 mil lei · 19 ang.
- BOTTNER INTERNATIONAL SRL · București Sector 210 mil lei · 5 ang.
- VORA INVEST TEAM SRL · București Sector 29,9 mil lei · 16 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 21458/3/202523.06.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. verificare indeplinire obligatii - art. 200 (3) cpc - fără citare
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 13236/236/202405.08.2024
validare poprire
Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
Întrebări frecvente despre RASTCO EXPRES SRL
Care este CUI-ul firmei RASTCO EXPRES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RASTCO EXPRES SRL este 29812936, iar codul de TVA este RO29812936. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001899400, iar codul EUID este ROONRC.J2012001899400.
Unde are sediul RASTCO EXPRES SRL?
Sediul social al firmei RASTCO EXPRES SRL este în VALEA OLTULUI, bl. A27, sc. E, et. 1, ap. 66, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RASTCO EXPRES SRL?
Activitatea principală a firmei RASTCO EXPRES SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RASTCO EXPRES SRL?
RASTCO EXPRES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RASTCO EXPRES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 433). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RASTCO EXPRES SRL?
În 2025, RASTCO EXPRES SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,2 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RASTCO EXPRES SRL plătitoare de TVA?
Da. RASTCO EXPRES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.