RAMY B ATELIER SRL
MUNTELUI, Municipiul Moinești, Bacău
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 206 mii lei, profit net 11 mii lei, 2 angajați.
Despre RAMY B ATELIER SRL
RAMY B ATELIER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017 cu numărul J2017000741040 și codul unic de înregistrare (CUI) 37541404, cu sediul în Moinești, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (cod CAEN 1421). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 206 mii lei (+32% față de 2024), un profit net de 11 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 161 mii lei la 206 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37541404
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000741040
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000741040
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 206 mii lei
- Profit net
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 50 mii lei
- Datorii
- 19 mii lei
- Active totale
- 69 mii lei
- Marjă netă
- 5,2%
- Cifră / angajat
- 103 mii lei
+32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 161 mii | 121 mii | 182 mii | 156 mii | 206 mii |
| Venituri totale | 25 mii | 248 mii | 222 mii | 281 mii | 179 mii | 194 mii |
| Cheltuieli totale | 68 mii | 243 mii | 217 mii | 179 mii | 176 mii | 182 mii |
| Profit / pierdere brută | -43 mii | 4.749 | 4.564 | 102 mii | 2.861 | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | -43 mii | 3.137 | 3.377 | 100 mii | 2.213 | 11 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 212 mii | 176 mii | 141 mii | 54 mii | 43 mii | 31 mii |
| Active circulante | 4.464 | 38 mii | 67 mii | 74 mii | 60 mii | 37 mii |
| din care stocuri | 3.841 | 27 mii | 61 mii | — | 22 mii | 11 mii |
| creanțe | — | 9.430 | 2.907 | 1.521 | 2.901 | 2.991 |
| casa și conturi la bănci | 623 | 1.561 | 3.613 | 72 mii | 34 mii | 24 mii |
| Datorii | 85 mii | 116 mii | 141 mii | 14 mii | 19 mii | 19 mii |
| Venituri în avans | 175 mii | 139 mii | 103 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -43 mii | -39 mii | -36 mii | 114 mii | 83 mii | 50 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 28 în județul Bacău și locul 789 din 1.574 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1421 – Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.
Firme similare din județul Bacău
- BENEDETTO FASHION DESIGN S.R.L. · Bacău294 mii lei · 2 ang.
- MAGICTEX COMPANY SRL · Huruiești274 mii lei · 5 ang.
- ATELIER DARE DESIGN SRL · Bacău272 mii lei · 4 ang.
- BEST PROFILE PVC & ALUMINIU S.R.L. · Bacău271 mii lei · 0 ang.
- KALYN-CONF S.R.L. · Nicolae Bălcescu177 mii lei · 2 ang.
- LENOVI STYLE S.R.L. · Tărâța (com. Pârjol)95 mii lei · 1 ang.
- EXQUISITE FASHION S.R.L. · Letea Veche77 mii lei · 2 ang.
- DRAG DE NEAM SRL · Sănduleni77 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1421 – Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
- 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 1420 Fabricarea articolelor din blană
- 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Întrebări frecvente despre RAMY B ATELIER SRL
Care este CUI-ul firmei RAMY B ATELIER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAMY B ATELIER SRL este 37541404. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000741040, iar codul EUID este ROONRC.J2017000741040.
Unde are sediul RAMY B ATELIER SRL?
Sediul social al firmei RAMY B ATELIER SRL este în MUNTELUI, Municipiul Moinești, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAMY B ATELIER SRL?
Activitatea principală a firmei RAMY B ATELIER SRL este „Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte”, cod CAEN 1421. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RAMY B ATELIER SRL?
RAMY B ATELIER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAMY B ATELIER SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RAMY B ATELIER SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Moinești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RAMY B ATELIER SRL?
În 2025, RAMY B ATELIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 206 mii lei și un profit net de 11 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAMY B ATELIER SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, RAMY B ATELIER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.