RAMERAS SRL
PĂLTINIȘ, bl. K13, sc. 1, ap. 4, Municipiul Craiova, Dolj
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 154 mii lei.
Despre RAMERAS SRL
RAMERAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 septembrie 1998 cu numărul J1998000831160 și codul unic de înregistrare (CUI) 10997698, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 154 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 6,3 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 10997698
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000831160
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 septembrie 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000831160
- Cod poștal
- 200128
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.12.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 154 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 461 mii lei
- Datorii
- 185 mii lei
- Active totale
- 646 mii lei
- Marjă netă
- 7,9%
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,8 mil | 4,4 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 5,4 mil | 6,3 mil | 6,7 mil | 6,6 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 3,8 mil | 4,5 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 5,5 mil | 6,3 mil | 6,7 mil | 6,7 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 3,7 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 5,2 mil | 5,4 mil | 6,2 mil | 6,6 mil | 6,5 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 88 mii | 94 mii | 68 mii | 140 mii | 124 mii | 88 mii | 121 mii | 227 mii | 46 mii | 180 mii |
| Profit / pierdere netă | 71 mii | 80 mii | 51 mii | 122 mii | 107 mii | 84 mii | 102 mii | 197 mii | 38 mii | 154 mii |
| Număr mediu de angajați | 27 | 27 | 28 | 28 | 25 | 25 | 26 | 26 | 23 | — |
| Active imobilizate | 21 mii | 6.760 | 8.035 | 6.793 | 1.637 | 138 mii | 112 mii | 81 mii | 172 mii | 119 mii |
| Active circulante | 492 mii | 563 mii | 559 mii | 813 mii | 958 mii | 865 mii | 841 mii | 451 mii | 351 mii | 528 mii |
| din care stocuri | 220 mii | 193 mii | 148 mii | 240 mii | 249 mii | 194 mii | 246 mii | — | — | — |
| creanțe | 126 mii | 153 mii | 177 mii | 221 mii | 317 mii | 340 mii | 364 mii | 162 mii | 15 mii | 233 |
| casa și conturi la bănci | 146 mii | 217 mii | 234 mii | 352 mii | 391 mii | 331 mii | 230 mii | 288 mii | 336 mii | 528 mii |
| Datorii | 442 mii | 489 mii | 391 mii | 521 mii | 554 mii | 513 mii | 796 mii | 262 mii | 215 mii | 185 mii |
| Capitaluri proprii | 71 mii | 81 mii | 176 mii | 298 mii | 406 mii | 490 mii | 156 mii | 270 mii | 308 mii | 461 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 171 în județul Dolj și locul 744 din 6.494 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..
Firme similare din județul Dolj
- FLAV CARAMEL S.R.L. · Hunia (com. Maglavit)2,1 mil lei · 28 ang.
- RAVIDAROX S.R.L. · Ostroveni2 mil lei · 25 ang.
- SARALEX SHOP S.R.L. · Poiana Mare2 mil lei · 25 ang.
- MOGOMAR PROFI S.R.L. · Băilești1,9 mil lei · 27 ang.
- G & F SERV SRL · Craiova1,9 mil lei · 20 ang.
- PETROX OIL SRL · Craiova1,9 mil lei · 16 ang.
- LAURANA BEST MARKET S.R.L. · Craiova1,8 mil lei · 22 ang.
- ANLUDA SRL · Podari1,7 mil lei · 16 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre RAMERAS SRL
Care este CUI-ul firmei RAMERAS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAMERAS SRL este 10997698, iar codul de TVA este RO10997698. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000831160, iar codul EUID este ROONRC.J1998000831160.
Unde are sediul RAMERAS SRL?
Sediul social al firmei RAMERAS SRL este în PĂLTINIȘ, bl. K13, sc. 1, ap. 4, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, cod poștal 200128, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAMERAS SRL?
Activitatea principală a firmei RAMERAS SRL este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RAMERAS SRL?
RAMERAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 septembrie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAMERAS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0251 *** 151). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RAMERAS SRL?
În 2025, RAMERAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 154 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAMERAS SRL plătitoare de TVA?
Da. RAMERAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.