RAMAGROBAY SRL
LOCOMOTIVEI, Municipiul Călărași, Călărași
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 14 mii lei, 0 angajați.
Despre RAMAGROBAY SRL
RAMAGROBAY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2013 cu numărul J2013000232513 și codul unic de înregistrare (CUI) 31757361, cu sediul în Călărași, județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat” (cod CAEN 4621). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+64% față de 2024), un profit net de 14 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 8,6 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 31757361
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000232513
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 iunie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000232513
- Cod poștal
- 910112
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 18.07.2017
reactivat 09.12.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 955 mii lei
- Datorii
- 413 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
+64% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 108 mii | 3,9 mil | 4,4 mil | 9,6 mil | 8,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 883 mii | 1,4 mil |
| Venituri totale | 0 | 108 mii | 3,9 mil | 4,4 mil | 9,6 mil | 8,6 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 908 mii | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 0 | 60 mii | 3,6 mil | 3,9 mil | 9 mil | 8,5 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 867 mii | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | 47 mii | 276 mii | 499 mii | 598 mii | 142 mii | 117 mii | 25 mii | 41 mii | 16 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 44 mii | 214 mii | 456 mii | 526 mii | 117 mii | 110 mii | 22 mii | 35 mii | 14 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 954 | 19 mii | 105 mii | 98 mii | 430 mii | 84 mii | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 200 | 57 mii | 281 mii | 732 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | — | 1 | 3.722 | 13 mii | 140 mii | 257 mii | 461 mii | 403 mii | 388 mii | 388 mii |
| creanțe | — | 48 mii | 185 mii | 559 mii | 669 mii | 1 mil | 1 mil | 1 mil | 931 mii | 972 mii |
| casa și conturi la bănci | 200 | 9.199 | 92 mii | 160 mii | 215 mii | 6.030 | 752 | 2.534 | 23 mii | 8.200 |
| Datorii | 1.036 | 31 mii | 127 mii | 116 mii | 213 mii | 295 mii | 584 mii | 526 mii | 400 mii | 413 mii |
| Capitaluri proprii | 118 | 44 mii | 259 mii | 714 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 893 mii | 906 mii | 942 mii | 955 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 56 în județul Călărași și locul 865 din 1.614 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat.
Firme similare din județul Călărași
- VALEA SIL-ARGOVEI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Siliștea (com. Valea Argovei)2,2 mil lei · 0 ang.
- FIRDAWS GROUP SRL · Coconi (com. Mânăstirea)1,5 mil lei · 2 ang.
- CIA GRAIN PROJECT S.R.L. · Oltenița1,3 mil lei · 2 ang.
- ACR EXPEDITIONS S.R.L. · Coconi (com. Mânăstirea)958 mii lei · 2 ang.
- DVA CEREAL IMPEX S.R.L. · Oltenița939 mii lei · 1 ang.
- MOSTISTEA GRAIN COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Fundulea782 mii lei · 2 ang.
- FUNDULEA SEMINȚE SRL · Perișoru753 mii lei · 1 ang.
- ANDRO 97 COMIMPEX SRL · Ciocănești684 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1420/202/202217.08.2026
actiune in raspundere contractuala
Tribunalul Calarasi · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât
- 1026/2/202405.06.2024
pretenţii
Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 1026/2/202413.02.2024
conflict de competenţă
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4253/202/2023/a123.10.2023
cerere reexaminare ajutor public judiciar
Tribunalul Calarasi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4253/202/202314.07.2023
pretenţii DISJUNS DIN 1420/202/2022
Tribunalul Calarasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 4253/202/202320.06.2023
pretenţii DISJUNS DIN 1420/202/2022
Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 1420/202/202204.03.2022
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Calarasi · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre RAMAGROBAY SRL
Care este CUI-ul firmei RAMAGROBAY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAMAGROBAY SRL este 31757361, iar codul de TVA este RO31757361. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000232513, iar codul EUID este ROONRC.J2013000232513.
Unde are sediul RAMAGROBAY SRL?
Sediul social al firmei RAMAGROBAY SRL este în LOCOMOTIVEI, Municipiul Călărași, Călărași, județul Călărași, cod poștal 910112, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAMAGROBAY SRL?
Activitatea principală a firmei RAMAGROBAY SRL este „Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat”, cod CAEN 4621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RAMAGROBAY SRL?
RAMAGROBAY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAMAGROBAY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RAMAGROBAY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Călărași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RAMAGROBAY SRL?
În 2025, RAMAGROBAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 14 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAMAGROBAY SRL plătitoare de TVA?
Da. RAMAGROBAY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Călărași
- Firme cu CAEN 4621 din județul Călărași
- CAEN 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- Top firme din județul Călărași
- Top firme cu CAEN 4621
- Firme noi din județul Călărași
- Beneficiari de fonduri din județul Călărași
- Compară RAMAGROBAY SRL cu alte firme