Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA20 ani pe piață

RAIUL SERV SRL

CUI 19093680J2006000758394

Alexandru Ioan Cuza, Sat Cândești, Comuna Dumbrăveni, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 436 mii lei, profit net 8.542 lei, 5 angajați.

Despre RAIUL SERV SRL

RAIUL SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2006 cu numărul J2006000758394 și codul unic de înregistrare (CUI) 19093680, cu sediul în Cândești (com. Dumbrăveni), județul Vrancea. Activitatea principală este „Activități de pompe funebre și similare” (cod CAEN 9630). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 436 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 8.542 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 382 mii lei la 436 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021.

Date de identificare

CUI
19093680
Nr. Registrul Comerțului
J2006000758394
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 octombrie 2006
EUID
ROONRC.J2006000758394
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2021

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
436 mii lei

+12% față de 2024

Profit net
8.542 lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
19 mii lei
Datorii
185 mii lei
Active totale
204 mii lei
Marjă netă
2%
Cifră / angajat
87 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 91% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 44.429 lei; pierdere netă 15.766 lei20162017: cifra de afaceri 128.274 lei; profit net 5.098 lei20172018: cifra de afaceri 156.486 lei; profit net 26.815 lei20182019: cifra de afaceri 297.429 lei; profit net 18.909 lei20192020: cifra de afaceri 265.276 lei; profit net 36.346 lei20202021: cifra de afaceri 381.778 lei; profit net 80.469 lei20212022: cifra de afaceri 370.998 lei; profit net 16.206 lei20222023: cifra de afaceri 358.867 lei; pierdere netă 88.834 lei20232024: cifra de afaceri 389.637 lei; pierdere netă 62.727 lei20242025: cifra de afaceri 435.591 lei; profit net 8.542 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă44 mii128 mii156 mii297 mii265 mii382 mii371 mii359 mii390 mii436 mii
Venituri totale44 mii132 mii164 mii297 mii313 mii382 mii371 mii359 mii390 mii462 mii
Cheltuieli totale60 mii125 mii136 mii276 mii274 mii298 mii351 mii444 mii452 mii453 mii
Profit / pierdere brută-15 mii6.38128 mii22 mii38 mii84 mii20 mii-85 mii-63 mii8.542
Profit / pierdere netă-16 mii5.09827 mii19 mii36 mii80 mii16 mii-89 mii-63 mii8.542
Număr mediu de angajați2225654655
Active imobilizate——————17 mii112 mii111 mii126 mii
Active circulante16 mii36 mii23 mii35 mii77 mii151 mii162 mii63 mii41 mii77 mii
din care stocuri15 mii34 mii20 mii12 mii14 mii55 mii106 mii40 mii6.9671.893
creanțe—1.762—14 mii4.5007.908—1.2243.86323 mii
casa și conturi la bănci6405272.9789.09959 mii88 mii56 mii21 mii30 mii53 mii
Datorii57 mii72 mii32 mii25 mii12 mii5.79117 mii102 mii142 mii185 mii
Capitaluri proprii-41 mii-36 mii-9.1889.72165 mii145 mii162 mii73 mii11 mii19 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 9 în județul Vrancea și locul 210 din 843 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9630 – Activități de pompe funebre și similare.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9630 – Activități de pompe funebre și similare

  • 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 8292 Activități de ambalare
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9630 Activități de pompe funebre și similare

Întrebări frecvente despre RAIUL SERV SRL

Care este CUI-ul firmei RAIUL SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAIUL SERV SRL este 19093680, iar codul de TVA este RO19093680. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000758394, iar codul EUID este ROONRC.J2006000758394.

Unde are sediul RAIUL SERV SRL?

Sediul social al firmei RAIUL SERV SRL este în Alexandru Ioan Cuza, Sat Cândești, Comuna Dumbrăveni, Vrancea, Cândești (com. Dumbrăveni), județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RAIUL SERV SRL?

Activitatea principală a firmei RAIUL SERV SRL este „Activități de pompe funebre și similare”, cod CAEN 9630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RAIUL SERV SRL?

RAIUL SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RAIUL SERV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 889). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RAIUL SERV SRL?

În 2025, RAIUL SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 436 mii lei și un profit net de 8.542 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RAIUL SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. RAIUL SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează