RAINBOW GRAPHIX SRL
Str. I.G.DUCA, Loc. Eforie Nord, Oraș Eforie, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 133 mii lei, profit net 22 mii lei.
Despre RAINBOW GRAPHIX SRL
RAINBOW GRAPHIX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2007 cu numărul J2007001389138 și codul unic de înregistrare (CUI) 21640240, cu sediul în Eforie Nord (oraș Eforie), județul Constanța. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 133 mii lei (+39% față de 2024), un profit net de 22 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 758 mii lei la 133 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 august 2013.
Date de identificare
- CUI
- 21640240
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001389138
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 aprilie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001389138
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 19.08.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 133 mii lei
- Profit net
- 22 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 474 mii lei
- Datorii
- 833 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 16,8%
+39% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 548 mii | 657 mii | 682 mii | 616 mii | 451 mii | 758 mii | 193 mii | 226 mii | 95 mii | 133 mii |
| Venituri totale | 573 mii | 1,1 mil | 787 mii | 674 mii | 464 mii | 772 mii | 363 mii | 264 mii | 120 mii | 143 mii |
| Cheltuieli totale | 461 mii | 803 mii | 777 mii | 641 mii | 427 mii | 498 mii | 415 mii | 326 mii | 165 mii | 112 mii |
| Profit / pierdere brută | 112 mii | 302 mii | 9.007 | 33 mii | 37 mii | 274 mii | -53 mii | -62 mii | -46 mii | 31 mii |
| Profit / pierdere netă | 82 mii | 292 mii | 1.113 | 26 mii | 33 mii | 267 mii | -56 mii | -64 mii | -46 mii | 22 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 576 mii | 590 mii | 557 mii | 593 mii | 698 mii | 596 mii | 510 mii | 487 mii | 450 mii | 435 mii |
| Active circulante | 290 mii | 334 mii | 491 mii | 622 mii | 543 mii | 985 mii | 869 mii | 837 mii | 862 mii | 872 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | -13 mii | 164 mii | 164 mii |
| creanțe | 285 mii | 315 mii | 471 mii | 573 mii | 466 mii | 563 mii | 479 mii | 528 mii | 363 mii | 345 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.156 | 18 mii | 20 mii | 49 mii | 77 mii | 421 mii | 389 mii | 322 mii | 336 mii | 363 mii |
| Datorii | 872 mii | 606 mii | 729 mii | 731 mii | 726 mii | 817 mii | 678 mii | 825 mii | 859 mii | 833 mii |
| Capitaluri proprii | -5.717 | 318 mii | 319 mii | 483 mii | 515 mii | 764 mii | 701 mii | 499 mii | 453 mii | 474 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 193 din 337 în județul Constanța și locul 7.622 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul Constanța
- AD NET PARTS SRL · Năvodari135 mii lei · 1 ang.
- TITUS INFLUENCING VISION S.R.L. · Constanța134 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL ADVISER PROJECT S.R.L. · Mangalia131 mii lei · 1 ang.
- STUDIO STARS EVENTS S.R.L. · Valu Lui Traian131 mii lei · 2 ang.
- SI BELLE ENTERPRISE S.R.L. · Valu Lui Traian129 mii lei · 1 ang.
- MEDIA ZOOM SRL · Constanța129 mii lei · 1 ang.
- INVESTMEDIA BRIDGE S.R.L. · Constanța128 mii lei · 0 ang.
- YOKA YOUR MARKETING AGENCY S.R.L. · Constanța128 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5610 Restaurante
Întrebări frecvente despre RAINBOW GRAPHIX SRL
Care este CUI-ul firmei RAINBOW GRAPHIX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAINBOW GRAPHIX SRL este 21640240, iar codul de TVA este RO21640240. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001389138, iar codul EUID este ROONRC.J2007001389138.
Unde are sediul RAINBOW GRAPHIX SRL?
Sediul social al firmei RAINBOW GRAPHIX SRL este în Str. I.G.DUCA, Loc. Eforie Nord, Oraș Eforie, Constanța, Eforie Nord (oraș Eforie), județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAINBOW GRAPHIX SRL?
Activitatea principală a firmei RAINBOW GRAPHIX SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RAINBOW GRAPHIX SRL?
RAINBOW GRAPHIX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAINBOW GRAPHIX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 520). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RAINBOW GRAPHIX SRL?
În 2025, RAINBOW GRAPHIX SRL a raportat o cifră de afaceri de 133 mii lei și un profit net de 22 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAINBOW GRAPHIX SRL plătitoare de TVA?
Da. RAINBOW GRAPHIX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 august 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.