RADICAL ZERO SRL
et. Parter, Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, Argeș
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 10,6 mil lei, profit net 137 mii lei, 15 angajați.
Despre RADICAL ZERO SRL
RADICAL ZERO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2002 cu numărul J2002000270030 și codul unic de înregistrare (CUI) 14564832, cu sediul în Argeșelu (com. Mărăcineni), județul Argeș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate” (cod CAEN 4681). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,6 mil lei (-23% față de 2024), un profit net de 137 mii lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 39,6 mil lei la 10,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2002.
Date de identificare
- CUI
- 14564832
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000270030
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000270030
- Cod poștal
- 117451
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.05.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,6 mil lei
- Profit net
- 137 mii lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- 662 mii lei
- Datorii
- 10,6 mil lei
- Active totale
- 11,7 mil lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 707 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12,6 mil | 19,2 mil | 20,3 mil | 27,6 mil | 17,6 mil | 39,6 mil | 52,6 mil | 31,3 mil | 13,7 mil | 10,6 mil |
| Venituri totale | 12,7 mil | 19,2 mil | 20,4 mil | 27,7 mil | 17,7 mil | 40 mil | 52,6 mil | 31,3 mil | 13,8 mil | 11,1 mil |
| Cheltuieli totale | 12,2 mil | 17,5 mil | 18,6 mil | 25,7 mil | 16,9 mil | 36,9 mil | 50 mil | 29,4 mil | 13,7 mil | 11 mil |
| Profit / pierdere brută | 425 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 2 mil | 866 mii | 3,1 mil | 2,7 mil | 2 mil | 102 mii | 168 mii |
| Profit / pierdere netă | 292 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 758 mii | 2,7 mil | 2,3 mil | 1,7 mil | 86 mii | 137 mii |
| Număr mediu de angajați | 16 | 14 | 17 | 16 | 16 | 13 | 19 | 17 | 15 | 15 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 3,2 mil | 6 mil | 6,4 mil | 5,9 mil | 5,8 mil |
| Active circulante | 5,1 mil | 4,9 mil | 4,6 mil | 7,9 mil | 6,4 mil | 13,6 mil | 11,2 mil | 8 mil | 8,5 mil | 5,9 mil |
| din care stocuri | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 1,5 mil | 7,7 mil | 6,2 mil | 3,8 mil | 4,5 mil | 3,1 mil |
| creanțe | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 4,9 mil | 1,8 mil | 3,8 mil | 4,7 mil | 4 mil | 3,4 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 516 mii | 541 mii | 443 mii | 410 mii | 3,1 mil | 2,1 mil | 331 mii | 200 mii | 600 mii | 631 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 15 mii | — | — | — | 5.003 | 8.917 | 20 mii | 8.200 | — |
| Datorii | 5,2 mil | 3,8 mil | 2,9 mil | 4,6 mil | 3,5 mil | 9,5 mil | 14,1 mil | 11,4 mil | 13,4 mil | 10,6 mil |
| Venituri în avans | — | 956 | — | — | 1.959 | — | — | — | — | 23 mii |
| Provizioane | 309 mii | 274 mii | 267 mii | 241 mii | 241 mii | 372 mii | 501 mii | 501 mii | 501 mii | 439 mii |
| Capitaluri proprii | 992 mii | 2,5 mil | 3,2 mil | 4,9 mil | 4,3 mil | 7 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 524 mii | 662 mii |
| din care capital subscris vărsat | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 15 în județul Argeș și locul 148 din 520 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate.
Firme similare din județul Argeș
- MIHRAL BUSINESS OIL SRL · Berevoești18,4 mil lei · 27 ang.
- TRANSCOM INVESTMENT SRL · Pitești9,3 mil lei · 5 ang.
- LUBRICANTS TRADE AG SRL · Argeșelu (com. Mărăcineni)8 mil lei · 1 ang.
- DGF CRIS TRANSPORT GPL SRL · Pitești4,2 mil lei · 4 ang.
- NADEJDA LOGISTIC S.R.L. · Pitești4 mil lei · 1 ang.
- TABLOS CRIS ECHIPAMENT CONSTRUCT SRL · Pitești4 mil lei · 2 ang.
- DELTA GAS SEV SRL · Pitești2,2 mil lei · 10 ang.
- SORAL LINE DISTRIBUTION SRL · Pitești1,6 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5222 Activități de servicii anexe transporturilor pe apă
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre RADICAL ZERO SRL
Care este CUI-ul firmei RADICAL ZERO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RADICAL ZERO SRL este 14564832, iar codul de TVA este RO14564832. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000270030, iar codul EUID este ROONRC.J2002000270030.
Unde are sediul RADICAL ZERO SRL?
Sediul social al firmei RADICAL ZERO SRL este în et. Parter, Sat Argeșelu, Comuna Mărăcineni, Argeș, Argeșelu (com. Mărăcineni), județul Argeș, cod poștal 117451, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RADICAL ZERO SRL?
Activitatea principală a firmei RADICAL ZERO SRL este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate”, cod CAEN 4681. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RADICAL ZERO SRL?
RADICAL ZERO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RADICAL ZERO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RADICAL ZERO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Argeșelu (com. Mărăcineni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RADICAL ZERO SRL?
În 2025, RADICAL ZERO SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,6 mil lei și un profit net de 137 mii lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RADICAL ZERO SRL plătitoare de TVA?
Da. RADICAL ZERO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Argeșelu (com. Mărăcineni)
- Firme cu CAEN 4681 din județul Argeș
- CAEN 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- Top firme din județul Argeș
- Top firme cu CAEN 4681
- Firme noi din județul Argeș
- Beneficiari de fonduri din județul Argeș
- Compară RADICAL ZERO SRL cu alte firme