Q MOB SRL
LIBERTĂȚII, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 101 mii lei, 2 angajați.
Despre Q MOB SRL
Q MOB SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 2009 cu numărul J2009000958265 și codul unic de înregistrare (CUI) 26177031, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-13% față de 2024), un profit net de 101 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4.172 lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 noiembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 26177031
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000958265
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 noiembrie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000958265
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 08.11.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 101 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 478 mii lei
- Datorii
- 499 mii lei
- Active totale
- 978 mii lei
- Marjă netă
- 8,8%
- Cifră / angajat
- 572 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 1.475 | — | 7.897 | 4.172 | 0 | 184 mii | 764 mii | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 0 | 1.487 | 1 | 7.897 | 4.172 | 0 | 184 mii | 764 mii | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | — | 1.569 | 2.602 | 10 mii | 4.305 | 725 | 135 mii | 575 mii | 1 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | -82 | -2.601 | -2.401 | -133 | -725 | 50 mii | 189 mii | 275 mii | 118 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | -127 | -2.601 | -2.638 | -258 | -725 | 49 mii | 183 mii | 235 mii | 101 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | 0 | — | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 77 mii | 111 mii | 156 mii |
| Active circulante | 2 | 3.971 | 6.984 | 11 mii | 9.602 | 9.771 | 64 mii | 713 mii | 712 mii | 813 mii |
| din care stocuri | 2 | 752 | 4.348 | 7.566 | 3.494 | 3.494 | 63 mii | 623 mii | 637 mii | 766 mii |
| creanțe | — | 1.662 | 1.149 | 1.832 | 6.049 | 6.186 | 901 | 89 mii | 70 mii | 44 mii |
| casa și conturi la bănci | — | 1.557 | 1.487 | 1.546 | 59 | 91 | 563 | 183 | 4.939 | 3.661 |
| Cheltuieli în avans | 1.512 | 1.512 | — | — | — | — | — | 36 | 8.117 | 8.294 |
| Datorii | 60 mii | 64 mii | 68 mii | 75 mii | 73 mii | 74 mii | 80 mii | 622 mii | 429 mii | 499 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 310 | — | — |
| Capitaluri proprii | -58 mii | -58 mii | -61 mii | -64 mii | -64 mii | -65 mii | -16 mii | 167 mii | 402 mii | 478 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 2.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 82 în județul Mureș și locul 782 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Mureș
- RAMURA SRL · Târgu Mureș1,4 mil lei · 7 ang.
- EXTRA MOB SRL · Târgu Mureș1,3 mil lei · 13 ang.
- TUTTI MOBEL SRL · Sîngeorgiu De Mureș1,3 mil lei · 8 ang.
- SCULPTORUL SRL · Târgu Mureș1,3 mil lei · 12 ang.
- MINIMOBILA SRL · Târgu Mureș1,3 mil lei · 7 ang.
- RECYCLEART DESIGN GROUP S.R.L. · Chirileu (com. Sînpaul)1,1 mil lei · 4 ang.
- INFINITY MOB DESIGN S.R.L. · Corunca973 mii lei · 4 ang.
- ATELIER METAL CREATIV SRL · Târgu Mureș938 mii lei · 8 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7413 Activități de design de interior
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre Q MOB SRL
Care este CUI-ul firmei Q MOB SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei Q MOB SRL este 26177031, iar codul de TVA este RO26177031. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000958265, iar codul EUID este ROONRC.J2009000958265.
Unde are sediul Q MOB SRL?
Sediul social al firmei Q MOB SRL este în LIBERTĂȚII, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are Q MOB SRL?
Activitatea principală a firmei Q MOB SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată Q MOB SRL?
Q MOB SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 noiembrie 2009, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma Q MOB SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 408). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are Q MOB SRL?
În 2025, Q MOB SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 101 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este Q MOB SRL plătitoare de TVA?
Da. Q MOB SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 noiembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.