PUMP FACILITIES S.R.L.
SAMUIL MICU CLAIN, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 494 mii lei, profit net 34 mii lei, 3 angajați.
Despre PUMP FACILITIES S.R.L.
PUMP FACILITIES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2019 cu numărul J35/470/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 40495936, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 494 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 34 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 260 mii lei la 494 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 40495936
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/470/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J35/470/2019
- Cod poștal
- 300125
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 04.03.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 494 mii lei
- Profit net
- 34 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 117 mii lei
- Datorii
- 204 mii lei
- Active totale
- 321 mii lei
- Marjă netă
- 6,9%
- Cifră / angajat
- 165 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 260 mii | 353 mii | 731 mii | 570 mii | 494 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 460 mii | 353 mii | 731 mii | 570 mii | 495 mii |
| Cheltuieli totale | 11 mii | 29 mii | 334 mii | 430 mii | 560 mii | 381 mii | 453 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | -29 mii | 126 mii | -76 mii | 171 mii | 189 mii | 42 mii |
| Profit / pierdere netă | -11 mii | -29 mii | 124 mii | -80 mii | 164 mii | 179 mii | 34 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 2 | 5 | 5 | 5 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | — | 132 mii | 91 mii | 51 mii | 38 mii | 26 mii | 21 mii |
| Active circulante | 106 | 40 mii | 183 mii | 195 mii | 396 mii | 551 mii | 300 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 60 | 27 mii | 28 mii |
| creanțe | — | 26 mii | 148 mii | 153 mii | 252 mii | 428 mii | 51 mii |
| casa și conturi la bănci | 106 | 14 mii | 35 mii | 42 mii | 144 mii | 95 mii | 220 mii |
| Datorii | 11 mii | 211 mii | 190 mii | 242 mii | 266 mii | 294 mii | 204 mii |
| Capitaluri proprii | -11 mii | -39 mii | 84 mii | 4.366 | 168 mii | 283 mii | 117 mii |
| din care capital subscris vărsat | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 138 din 497 în județul Timiș și locul 2.915 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Timiș
- LASANY SISTEMS SRL · Timișoara506 mii lei · 3 ang.
- L-TECH SRL · Lugoj505 mii lei · 0 ang.
- TERMICO SRL · Timișoara499 mii lei · 2 ang.
- WATTVISOR SRL · Timișoara494 mii lei · 3 ang.
- FRIGOJAM SRL · Timișoara488 mii lei · 1 ang.
- PETREA INSTAL S.R.L. · Moșnița Veche (com. Moșnița Nouă)485 mii lei · 4 ang.
- ELPIDOR ELECTRIFICAREA INSTAL SRL · Timișoara484 mii lei · 3 ang.
- CONSULANDIA SRL · Timișoara479 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 3312 Repararea mașinilor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Întrebări frecvente despre PUMP FACILITIES S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PUMP FACILITIES S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PUMP FACILITIES S.R.L. este 40495936, iar codul de TVA este RO40495936. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/470/2019, iar codul EUID este ROONRC.J35/470/2019.
Unde are sediul PUMP FACILITIES S.R.L.?
Sediul social al firmei PUMP FACILITIES S.R.L. este în SAMUIL MICU CLAIN, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300125, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PUMP FACILITIES S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PUMP FACILITIES S.R.L. este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PUMP FACILITIES S.R.L.?
PUMP FACILITIES S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PUMP FACILITIES S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0784 *** 916). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PUMP FACILITIES S.R.L.?
În 2025, PUMP FACILITIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 494 mii lei și un profit net de 34 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PUMP FACILITIES S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PUMP FACILITIES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.