PULSE A.T. SRL
CALCARULUI, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 206 mii lei, profit net 78 mii lei, 1 angajați.
Despre PULSE A.T. SRL
PULSE A.T. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2015 cu numărul J8/117/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34042230, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației” (cod CAEN 6209). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 206 mii lei (-50% față de 2024), un profit net de 78 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 355 mii lei la 206 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 februarie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34042230
- Nr. Registrul Comerțului
- J8/117/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2015
- EUID
- ROONRC.J8/117/2015
- Cod poștal
- 500271
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 13.02.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 206 mii lei
- Profit net
- 78 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 78 mii lei
- Datorii
- 14 mii lei
- Active totale
- 92 mii lei
- Marjă netă
- 37,9%
- Cifră / angajat
- 206 mii lei
-50% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 50% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 250 mii | 266 mii | 338 mii | 355 mii | 218 mii | 355 mii | 372 mii | 385 mii | 410 mii | 206 mii |
| Venituri totale | 272 mii | 273 mii | 346 mii | 393 mii | 239 mii | 433 mii | 432 mii | 405 mii | 440 mii | 216 mii |
| Cheltuieli totale | 61 mii | 77 mii | 89 mii | 97 mii | 100 mii | 64 mii | 135 mii | 123 mii | 121 mii | 136 mii |
| Profit / pierdere brută | 211 mii | 196 mii | 257 mii | 296 mii | 139 mii | 369 mii | 298 mii | 283 mii | 319 mii | 80 mii |
| Profit / pierdere netă | 206 mii | 193 mii | 254 mii | 293 mii | 137 mii | 365 mii | 294 mii | 279 mii | 311 mii | 78 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 60 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 80 mii | 65 mii | 53 mii | 37 mii |
| Active circulante | 219 mii | 227 mii | 261 mii | 590 mii | 119 mii | 355 mii | 610 mii | 393 mii | 471 mii | 55 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 798 | 798 | 798 | 0 | — | — | — |
| creanțe | 30 mii | 22 mii | 38 mii | 46 mii | 75 mii | 79 mii | 306 mii | 51 mii | 58 mii | 1.660 |
| casa și conturi la bănci | 189 mii | 205 mii | 223 mii | 543 mii | 43 mii | 276 mii | 304 mii | 342 mii | 414 mii | 54 mii |
| Datorii | 12 mii | 33 mii | 67 mii | 89 mii | 28 mii | 36 mii | 396 mii | 140 mii | 214 mii | 14 mii |
| Capitaluri proprii | 207 mii | 194 mii | 255 mii | 548 mii | 137 mii | 365 mii | 294 mii | 317 mii | 311 mii | 78 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 33 în județul Brașov și locul 459 din 845 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6209 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației.
Firme similare din județul Brașov
- GREENWISE SYSTEMS S.R.L. · Brașov291 mii lei · 1 ang.
- DATASEED S.R.L. · Brașov259 mii lei · 1 ang.
- TAIFUN SRL · Brașov252 mii lei · 4 ang.
- A.I. BELL IT SYSTEMS S.R.L. · Brașov206 mii lei · 2 ang.
- B.N.S . INFORM S.R.L. · Brașov187 mii lei · 2 ang.
- UPTIME SYSTEMS SRL · Brașov179 mii lei · 1 ang.
- FOSTERRA SERVICES S.R.L. · Săcele155 mii lei · 0 ang.
- BARNA CONSULTING SRL · Brașov110 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6209 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7010 Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre PULSE A.T. SRL
Care este CUI-ul firmei PULSE A.T. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PULSE A.T. SRL este 34042230, iar codul de TVA este RO34042230. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/117/2015, iar codul EUID este ROONRC.J8/117/2015.
Unde are sediul PULSE A.T. SRL?
Sediul social al firmei PULSE A.T. SRL este în CALCARULUI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500271, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PULSE A.T. SRL?
Activitatea principală a firmei PULSE A.T. SRL este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației”, cod CAEN 6209. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PULSE A.T. SRL?
PULSE A.T. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PULSE A.T. SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PULSE A.T. SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PULSE A.T. SRL?
În 2025, PULSE A.T. SRL a raportat o cifră de afaceri de 206 mii lei și un profit net de 78 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PULSE A.T. SRL plătitoare de TVA?
Da. PULSE A.T. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 februarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.