PUBLIC DESIGN SRL
CĂDEREA BASTILIEI, et. 6, ap. 6, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 354 mii lei, profit net 192 mii lei, 1 angajați.
Despre PUBLIC DESIGN SRL
PUBLIC DESIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2006 cu numărul J2006005650402 și codul unic de înregistrare (CUI) 15181924, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 354 mii lei (-57% față de 2024), un profit net de 192 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 197 mii lei la 354 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15181924
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006005650402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 aprilie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006005650402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.08.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 354 mii lei
- Profit net
- 192 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 823 mii lei
- Datorii
- 161 mii lei
- Active totale
- 984 mii lei
- Marjă netă
- 54,2%
- Cifră / angajat
- 354 mii lei
-57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 197 mii | 185 mii | 180 mii | 379 mii | 355 mii | 197 mii | 330 mii | 1,5 mil | 832 mii | 354 mii |
| Venituri totale | 197 mii | 185 mii | 180 mii | 380 mii | 355 mii | 197 mii | 329 mii | 2 mil | 832 mii | 395 mii |
| Cheltuieli totale | 115 mii | 100 mii | 130 mii | 148 mii | 127 mii | 58 mii | 113 mii | 346 mii | 177 mii | 197 mii |
| Profit / pierdere brută | 83 mii | 85 mii | 50 mii | 232 mii | 229 mii | 140 mii | 216 mii | 1,6 mil | 655 mii | 198 mii |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | 79 mii | 47 mii | 221 mii | 218 mii | 134 mii | 209 mii | 1,6 mil | 631 mii | 192 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 123 mii | 120 mii | 116 mii | 113 mii | 113 mii | 111 mii | 106 mii | 24 mii | 156 mii | 506 mii |
| Active circulante | 138 mii | 214 mii | 186 mii | 409 mii | 195 mii | 93 mii | 142 mii | 2,4 mil | 800 mii | 477 mii |
| creanțe | 40 mii | 33 mii | 57 mii | 186 mii | 23 mii | 5.958 | 115 mii | 198 mii | 361 mii | 347 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.486 | 65 mii | 6.229 | 10 mii | 7.564 | 28 mii | 3.396 | 306 mii | 147 mii | 14 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | 745 | 1.004 | 194 | 404 | 39 | — | — | 1.245 |
| Datorii | 120 mii | 113 mii | 49 mii | 73 mii | 64 mii | 37 mii | 39 mii | 752 mii | 325 mii | 161 mii |
| Capitaluri proprii | 141 mii | 220 mii | 254 mii | 450 mii | 244 mii | 167 mii | 209 mii | 1,7 mil | 631 mii | 823 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 562 din 1.742 în județul București și locul 1.696 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul București
- OIKO DESIGN S.R.L. · București Sector 2357 mii lei · 2 ang.
- ATELIER NOU DE ARHITECTURA 22 - BIROU DE PROIECTARE SRL · București Sector 1356 mii lei · 2 ang.
- A-MORPH STUDIO S.R.L. · București Sector 2355 mii lei · 1 ang.
- TOP VISION DESIGN SRL · București Sector 2355 mii lei · 2 ang.
- ATLAS CONSULTING & PROIECT SRL · București Sector 4353 mii lei · 1 ang.
- STRATA PROJECT S.R.L. · București Sector 6352 mii lei · 1 ang.
- ARHAB DESIGN STUDIO S.R.L. · București Sector 1352 mii lei · 3 ang.
- ATELIER AD HOC ARHITECTURA SRL · București Sector 1350 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre PUBLIC DESIGN SRL
Care este CUI-ul firmei PUBLIC DESIGN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PUBLIC DESIGN SRL este 15181924, iar codul de TVA este RO15181924. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006005650402, iar codul EUID este ROONRC.J2006005650402.
Unde are sediul PUBLIC DESIGN SRL?
Sediul social al firmei PUBLIC DESIGN SRL este în CĂDEREA BASTILIEI, et. 6, ap. 6, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PUBLIC DESIGN SRL?
Activitatea principală a firmei PUBLIC DESIGN SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111.
Când a fost înființată PUBLIC DESIGN SRL?
PUBLIC DESIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PUBLIC DESIGN SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PUBLIC DESIGN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PUBLIC DESIGN SRL?
În 2025, PUBLIC DESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 354 mii lei și un profit net de 192 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PUBLIC DESIGN SRL plătitoare de TVA?
Da. PUBLIC DESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.