PROTRANZACT SRL
REPUBLICII, et. 1, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 420 mii lei, profit net 3,9 mil lei, 1 angajați.
Despre PROTRANZACT SRL
PROTRANZACT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2017 cu numărul J2017001570041 și codul unic de înregistrare (CUI) 38244568, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 420 mii lei (-22% față de 2024), un profit net de 3,9 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 360 mii lei la 420 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 38244568
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001570041
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001570041
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 26.03.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 420 mii lei
- Profit net
- 3,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 5,7 mil lei
- Datorii
- 44 mii lei
- Active totale
- 5,7 mil lei
- Marjă netă
- 925,5%
- Cifră / angajat
- 420 mii lei
-22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 14 mii | 176 mii | 318 mii | 360 mii | 450 mii | 607 mii | 541 mii | 420 mii |
| Venituri totale | 0 | 14 mii | 176 mii | 1,1 mil | 360 mii | 607 mii | 704 mii | 612 mii | 5,4 mil |
| Cheltuieli totale | 122 | 30 mii | 276 mii | 376 mii | 194 mii | 344 mii | 302 mii | 329 mii | 791 mii |
| Profit / pierdere brută | -122 | -16 mii | -100 mii | 724 mii | 166 mii | 263 mii | 402 mii | 283 mii | 4,6 mil |
| Profit / pierdere netă | -122 | -16 mii | -102 mii | 714 mii | 163 mii | 248 mii | 395 mii | 239 mii | 3,9 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 4,6 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,5 mil |
| Active circulante | 278 | 2.339 | 137 mii | 877 mii | 746 mii | 638 mii | 806 mii | 722 mii | 4,2 mil |
| din care stocuri | 75 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | — | 1.431 | 713 mii | 653 mii | 514 mii | 733 mii | 500 mii | 4 mil |
| casa și conturi la bănci | 203 | 2.339 | 136 mii | 164 mii | 92 mii | 124 mii | 73 mii | 222 mii | 135 mii |
| Datorii | 200 | 18 mii | 40 mii | 42 mii | 66 mii | 29 mii | 15 mii | 43 mii | 44 mii |
| Capitaluri proprii | 78 | -16 mii | 4,7 mil | 3,3 mil | 3 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 5,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 380 | 580 | 580 | 580 | 580 | 580 | 580 | 580 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 88 din 326 în județul Bacău și locul 5.029 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Bacău
- MECAGRO S.R.L. · Traian440 mii lei · 1 ang.
- ROZNOV RETAIL PARK S.R.L. · Bacău434 mii lei · 0 ang.
- SEMITECH SRL · Bacău418 mii lei · 1 ang.
- VILLATEX INVEST SRL · Onești412 mii lei · 2 ang.
- EVAMED HOUSE S.R.L. · Bacău410 mii lei · 2 ang.
- SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ BIG STREET · Bacău407 mii lei · 1 ang.
- TOPFLAT SRL · Buhuși394 mii lei · 1 ang.
- O.B.D. IMPEX SRL · Bacău390 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Întrebări frecvente despre PROTRANZACT SRL
Care este CUI-ul firmei PROTRANZACT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROTRANZACT SRL este 38244568, iar codul de TVA este RO38244568. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001570041, iar codul EUID este ROONRC.J2017001570041.
Unde are sediul PROTRANZACT SRL?
Sediul social al firmei PROTRANZACT SRL este în REPUBLICII, et. 1, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROTRANZACT SRL?
Activitatea principală a firmei PROTRANZACT SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROTRANZACT SRL?
PROTRANZACT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROTRANZACT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PROTRANZACT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bacău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PROTRANZACT SRL?
În 2025, PROTRANZACT SRL a raportat o cifră de afaceri de 420 mii lei și un profit net de 3,9 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROTRANZACT SRL plătitoare de TVA?
Da. PROTRANZACT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 martie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.