PROSOLAR SRL
JUPITER, bl. C, ap. 150, Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 62 mii lei, 5 angajați.
Despre PROSOLAR SRL
PROSOLAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2006 cu numărul J2006002839127 și codul unic de înregistrare (CUI) 18965420, cu sediul în Baciu, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte activități de design specializat” (cod CAEN 7414). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 62 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,9 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 august 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18965420
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006002839127
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 august 2006
- EUID
- ROONRC.J2006002839127
- Cod poștal
- 407055
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 30.08.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 62 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 5,4%
- Cifră / angajat
- 230 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 260 mii | 479 mii | 580 mii | 719 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 264 mii | 481 mii | 587 mii | 735 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 298 mii | 436 mii | 573 mii | 572 mii | 951 mii | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -34 mii | 45 mii | 14 mii | 164 mii | 290 mii | 452 mii | 103 mii | 136 mii | 112 mii | 76 mii |
| Profit / pierdere netă | -38 mii | 40 mii | 8.135 | 156 mii | 279 mii | 437 mii | 88 mii | 114 mii | 99 mii | 62 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 1 | 2 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 15 mii | 11 mii | 3.948 | 59 mii | 43 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 37 mii | 77 mii | 142 mii | 351 mii | 542 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 919 mii | 895 mii | 793 mii |
| din care stocuri | 9.394 | 21 mii | 83 mii | 192 mii | 335 mii | 679 mii | 722 mii | 569 mii | 678 mii | 691 mii |
| creanțe | 8.669 | 12 mii | 19 mii | 123 mii | 137 mii | 279 mii | 266 mii | 315 mii | 193 mii | 46 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.796 | 15 mii | 10 mii | 7.172 | 40 mii | 78 mii | 45 mii | 15 mii | -1.196 | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.961 | 1.922 | 2.787 | 4.000 | 24 mii | 140 mii | 3.877 | 7.304 | 10 mii | 86 mii |
| Datorii | 140 mii | 119 mii | 178 mii | 276 mii | 190 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1 mil |
| Venituri în avans | 8.333 | 11 mii | 2.637 | 14 mii | 15 mii | 46 mii | 151 mii | 69 mii | 43 mii | 41 mii |
| Capitaluri proprii | -94 mii | -40 mii | -32 mii | 124 mii | 404 mii | 840 mii | 929 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 49 în județul Cluj și locul 31 din 652 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7414 – Alte activități de design specializat.
Firme similare din județul Cluj
- STARPORT SRL · Cluj-Napoca1,8 mil lei · 3 ang.
- NEW WORLD CORP S.R.L. · Cluj-Napoca1,3 mil lei · 1 ang.
- VASMOB SRL · Mica1,3 mil lei · 8 ang.
- ZION DESIGN S.R.L. · Cluj-Napoca670 mii lei · 2 ang.
- THE MARKETING WAVE S.R.L. · Cluj-Napoca644 mii lei · 1 ang.
- SG SERVICE SRL · Dej597 mii lei · 2 ang.
- ART DYNASTY SRL · Cluj-Napoca352 mii lei · 0 ang.
- CATHEDRA PRESS S.R.L. · Cluj-Napoca333 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 9713/333/202505.02.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Cornetu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 9713/333/202527.08.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Vaslui · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 20425/1748/202401.11.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Cornetu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 29854/3/202314.08.2024
pretenţii
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 29854/3/202306.10.2023
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1336/326/202325.08.2023
validare poprire
Judecătoria Toplita · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21705/301/202308.08.2023
validare poprire DOS EXECUTARE 2856/2020
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 11944/1748/202306.07.2023
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 17031/300/202208.11.2022
validare poprire
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7414 – Alte activități de design specializat
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
- 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre PROSOLAR SRL
Care este CUI-ul firmei PROSOLAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROSOLAR SRL este 18965420, iar codul de TVA este RO18965420. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006002839127, iar codul EUID este ROONRC.J2006002839127.
Unde are sediul PROSOLAR SRL?
Sediul social al firmei PROSOLAR SRL este în JUPITER, bl. C, ap. 150, Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407055, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROSOLAR SRL?
Activitatea principală a firmei PROSOLAR SRL este „Alte activități de design specializat”, cod CAEN 7414. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROSOLAR SRL?
PROSOLAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROSOLAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 528). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROSOLAR SRL?
În 2025, PROSOLAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 62 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROSOLAR SRL plătitoare de TVA?
Da. PROSOLAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 august 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.