Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare29 ani pe piață

PROSERV SRV SRL

CUI 9424476J13/1259/1997

ȘOSEAUA DIN VII, et. P, Municipiul Constanța, Constanța

În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 13 mii lei.

Despre PROSERV SRV SRL

PROSERV SRV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1997 cu numărul J13/1259/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9424476, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Repararea echipamentelor electrice” (cod CAEN 3314). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 13 mii lei. Între 2017 și 2021, cifra de afaceri a scăzut (de la 468 mii lei la 750 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
9424476
Nr. Registrul Comerțului
J13/1259/1997
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 mai 1997
EUID
ROONRC.J13/1259/1997
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.1997

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
— lei
Pierdere netă
13 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
183 mii lei
Datorii
136 mii lei
Active totale
319 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 565.534 lei; profit net 28.873 lei20162017: cifra de afaceri 467.503 lei; profit net 3.622 lei20172018: cifra de afaceri 312.648 lei; pierdere netă 35.944 lei20182019: cifra de afaceri 183.117 lei; pierdere netă 21.339 lei20192020: cifra de afaceri 7.736 lei; pierdere netă 11.717 lei20202021: cifra de afaceri 750 lei; pierdere netă 35.668 lei20212022: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 27.162 lei20222023: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 24.205 lei20232024: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 11.078 lei20242025: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 12.966 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă566 mii468 mii313 mii183 mii7.736750————
Venituri totale568 mii468 mii314 mii185 mii108 mii7500000
Cheltuieli totale536 mii460 mii347 mii204 mii116 mii36 mii27 mii24 mii11 mii13 mii
Profit / pierdere brută32 mii8.131-33 mii-19 mii-8.820-36 mii-27 mii-24 mii-11 mii-13 mii
Profit / pierdere netă29 mii3.622-36 mii-21 mii-12 mii-36 mii-27 mii-24 mii-11 mii-13 mii
Număr mediu de angajați44321—————
Active imobilizate272 mii268 mii258 mii252 mii246 mii235 mii226 mii220 mii215 mii210 mii
Active circulante414 mii347 mii283 mii222 mii208 mii148 mii150 mii150 mii107 mii109 mii
din care stocuri203 mii164 mii141 mii114 mii104 mii104 mii104 mii104 mii104 mii104 mii
creanțe116 mii121 mii101 mii97 mii87 mii43 mii45 mii43 mii2.3833.343
casa și conturi la bănci95 mii62 mii41 mii12 mii17 mii1.8788452.8489881.319
Datorii112 mii337 mii300 mii254 mii215 mii181 mii187 mii193 mii126 mii136 mii
Capitaluri proprii574 mii278 mii241 mii220 mii239 mii203 mii188 mii177 mii196 mii183 mii
din care capital subscris vărsat610 mii310 mii310 mii310 mii310 mii310 mii310 mii310 mii310 mii310 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 17486/212/2021*22.04.2025

    hotarare care sa ţină loc de act de vanzare-cumparare

    Curtea de Apel Constanta · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Reclamant

  • 17486/212/2021*05.01.2024

    hotarare care sa ţină loc de act de vanzare-cumparare

    Tribunalul Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant - Recurent

  • 17486/212/202126.05.2023

    hotarare care sa ţină loc de act de vanzare-cumparare

    Curtea de Apel Constanta · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Recurent Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3314 – Repararea echipamentelor electrice

  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie

Întrebări frecvente despre PROSERV SRV SRL

Care este CUI-ul firmei PROSERV SRV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROSERV SRV SRL este 9424476, iar codul de TVA este RO9424476. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/1259/1997, iar codul EUID este ROONRC.J13/1259/1997.

Unde are sediul PROSERV SRV SRL?

Sediul social al firmei PROSERV SRV SRL este în ȘOSEAUA DIN VII, et. P, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PROSERV SRV SRL?

Activitatea principală a firmei PROSERV SRV SRL este „Repararea echipamentelor electrice”, cod CAEN 3314. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PROSERV SRV SRL?

PROSERV SRV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1997, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PROSERV SRV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 694). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PROSERV SRV SRL?

În 2025, PROSERV SRV SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 13 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PROSERV SRV SRL plătitoare de TVA?

Da. PROSERV SRV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează