PRONIGO TECHNOLOGY SRL
PRINCIPALA, Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 4,4 mil lei, profit net 2 mil lei, 9 angajați.
Despre PRONIGO TECHNOLOGY SRL
PRONIGO TECHNOLOGY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2007 cu numărul J2007001876320 și codul unic de înregistrare (CUI) 22759720, cu sediul în Dârlos, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,4 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 2 mil lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,6 mil lei la 4,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22759720
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001876320
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 noiembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001876320
- Cod poștal
- 557090
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 19.11.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,4 mil lei
- Profit net
- 2 mil lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 3,1 mil lei
- Datorii
- 2,5 mil lei
- Active totale
- 5,6 mil lei
- Marjă netă
- 45,9%
- Cifră / angajat
- 491 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 683 mii | 999 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 4,4 mil |
| Venituri totale | 695 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 3,9 mil | 4,4 mil | 4,6 mil |
| Cheltuieli totale | 615 mii | 607 mii | 700 mii | 892 mii | 927 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 80 mii | 398 mii | 795 mii | 775 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 900 mii | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 66 mii | 374 mii | 780 mii | 759 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 881 mii | 2,1 mil | 1,8 mil | 2 mil |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 8 | 8 | 10 | 8 | 7 | 8 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 658 mii | 614 mii | 822 mii | 809 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| Active circulante | 612 mii | 768 mii | 993 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 3,1 mil | 3,4 mil | 3,5 mil |
| din care stocuri | 333 | 6 | 12 | 144 | 0 | 12 mii | 38 mii | 38 mii | 12 mii | 50 mii |
| creanțe | 241 mii | 521 mii | 745 mii | 691 mii | 864 mii | 827 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 371 mii | 246 mii | 248 mii | 759 mii | 930 mii | 754 mii | 649 mii | 1,6 mil | 2,1 mil | 1,5 mil |
| Datorii | 859 mii | 640 mii | 359 mii | 344 mii | 514 mii | 459 mii | 695 mii | 711 mii | 2,4 mil | 2,5 mil |
| Capitaluri proprii | 412 mii | 741 mii | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 3,7 mil | 3,1 mil | 3,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 19 în județul Sibiu și locul 171 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Sibiu
- CONSTRUCTION & PIPELINE SERVICES SRL · Sibiu7 mil lei · 24 ang.
- DINAMIC INSTAL SRL · Sibiu4,7 mil lei · 26 ang.
- KONIGPLUG SRL · Buia (com. Șeica Mare)2,9 mil lei · 7 ang.
- CAVADI PERFECT BUILDING SRL · Șelimbăr2,1 mil lei · 7 ang.
- STROIA INSTAL SRL · Gura Râului1 mil lei · 5 ang.
- GRUNBAU GROUP S.R.L. · Sibiu900 mii lei · 4 ang.
- GREATCONSTRUCT TÂRNAVA S.R.L. · Târnava837 mii lei · 1 ang.
- SIEBENBURGEN BUSINESS SRL · Mediaș533 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 37857/3/202530.10.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Dosar disjuns conform disp. Hot. 4278/29.10.2025 pronunţată în dosar 29616/3/2025
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2892/118/202516.06.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2893/118/202228.04.2022
concordat preventiv
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Întrebări frecvente despre PRONIGO TECHNOLOGY SRL
Care este CUI-ul firmei PRONIGO TECHNOLOGY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRONIGO TECHNOLOGY SRL este 22759720, iar codul de TVA este RO22759720. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001876320, iar codul EUID este ROONRC.J2007001876320.
Unde are sediul PRONIGO TECHNOLOGY SRL?
Sediul social al firmei PRONIGO TECHNOLOGY SRL este în PRINCIPALA, Sat Dârlos, Comuna Dârlos, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 557090, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRONIGO TECHNOLOGY SRL?
Activitatea principală a firmei PRONIGO TECHNOLOGY SRL este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRONIGO TECHNOLOGY SRL?
PRONIGO TECHNOLOGY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRONIGO TECHNOLOGY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0730 *** 046). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRONIGO TECHNOLOGY SRL?
În 2025, PRONIGO TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,4 mil lei și un profit net de 2 mil lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRONIGO TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?
Da. PRONIGO TECHNOLOGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.