PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.
URMENIȘ, Sat Urmenis, Comuna Băița De Sub Codru, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 308 mii lei, profit net 8.645 lei, 3 angajați.
Despre PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.
PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2020 cu numărul J24/1292/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 43204268, cu sediul în Urmenis (com. Băița De Sub Codru), județul Maramureș. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 308 mii lei (-49% față de 2024), un profit net de 8.645 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 295 mii lei la 308 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 43204268
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/1292/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 octombrie 2020
- EUID
- ROONRC.J24/1292/2020
- Cod poștal
- 437021
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 308 mii lei
- Profit net
- 8.645 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -17 mii lei
- Datorii
- 559 mii lei
- Active totale
- 542 mii lei
- Marjă netă
- 2,8%
- Cifră / angajat
- 103 mii lei
-49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (103%); cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 63 mii | 295 mii | 299 mii | 299 mii | 608 mii | 308 mii |
| Venituri totale | 63 mii | 302 mii | 334 mii | 299 mii | 609 mii | 393 mii |
| Cheltuieli totale | 22 mii | 343 mii | 250 mii | 407 mii | 667 mii | 384 mii |
| Profit / pierdere brută | 40 mii | -41 mii | 84 mii | -108 mii | -59 mii | 8.645 |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | -44 mii | 81 mii | -111 mii | -59 mii | 8.645 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 6 | 6 | 8 | 5 | 3 |
| Active circulante | 56 mii | 133 mii | 342 mii | 389 mii | 578 mii | 542 mii |
| creanțe | 11 mii | 122 mii | 265 mii | 380 mii | 554 mii | 511 mii |
| casa și conturi la bănci | 46 mii | 11 mii | 76 mii | 9.408 | 23 mii | 31 mii |
| Datorii | 16 mii | 126 mii | 198 mii | 356 mii | 603 mii | 559 mii |
| Venituri în avans | — | 10 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 40 mii | -3.325 | 144 mii | 33 mii | -25 mii | -17 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 115 din 329 în județul Maramureș și locul 6.815 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Maramureș
- GREENENERGYPOINT S.R.L. · Baia Mare317 mii lei · 0 ang.
- CD STRUCTURES SRL · Baia Mare317 mii lei · 2 ang.
- ARDTOP SURVEY S.R.L. · Satulung315 mii lei · 1 ang.
- MIRANDSOF SRL · Baia Mare314 mii lei · 2 ang.
- ADING MECA SRL · Baia Mare303 mii lei · 1 ang.
- ISAIA IMPEX SRL · Bârgău (com. Cicârlău)302 mii lei · 0 ang.
- AXICON INVEST SRL · Baia Mare300 mii lei · 1 ang.
- COS.MARION SRL · Sasar (com. Recea)299 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. este 43204268. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/1292/2020, iar codul EUID este ROONRC.J24/1292/2020.
Unde are sediul PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.?
Sediul social al firmei PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. este în URMENIȘ, Sat Urmenis, Comuna Băița De Sub Codru, Maramureș, Urmenis (com. Băița De Sub Codru), județul Maramureș, cod poștal 437021, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.?
PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2020, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Urmenis (com. Băița De Sub Codru) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L.?
În 2025, PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 308 mii lei și un profit net de 8.645 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, PROIECTARE GRUP CONSTRUCȚII S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.